Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kladeňáci na Olympiádě dětí a mládeže

Úterý, 25. Červen 2019 08:00

Liberecký kraj pořádá tento týden velice populární Olympiádu dětí a mládeže, která je určena pro talenty z řad mladšího a staršího žactva.  Celkem se startuje v osmnácti sportech. Podívejme se na zastoupení Kladeňáků ve dvou nejhlavnějších olympijských – atletice a plavání. Středočeský kraj zastupuje z největšího města sedm plavců a pět atletů.

Kladeňáci na Olympiádě dětí a mládeže (Fotomontáž: KL)

V plaveckých sportech reprezentuje hned sedm závodníků z kladenských klubů. KSP Kladno dodal šest plavců. V kategorii dvanáctiletých to jsou Anna Alešová a Anna Viktorie Stará, třináctileté zastupují Zdeňka Kohoutová a Terezie Gortová a konečně mezi čtrnáctiletými poplavou Pavla Jílková a Kristián Kameš a z oddílu SABR pak Denis Borovka.  

V královně sportů, atletice zabojuje pětice zástupců A. C. Tepo Kladno. V nejstarší kategorii patnáctiletých to jsou Tomáš Dvořák a Tereza Lamačová, kteří by se měli „poprat“ o medaile a v dnešních kvalifikacích si již vylepšili osobní rekordy, dále ještě Jan Ulman a Tereza Vlková. V kategorii třináctiletých potom Caroline Formánková.

Zbývá otázka. Kdo z nich se v budoucnu objeví na vrcholné akci všech sportovců, olympijských hrách?

Autor: (rc)