Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Johana Jelínková s Markem Součkem skončili těsně pod pódiem

Úterý, 25. Červen 2019 07:00

Letní mistrovství České republiky dorostu a dospělých v plavání v Českých Budějovicích určitě nabídlo řadu pěkných výkonů po kterých si někteří špičkoví závodníci vybojovali dokonce nominaci na letní olympijské hry, které se konají v příštím roce v Tokiu. Velice dobře si vedli i zástupci kladenských klubů. Martin Zikmund z Medúzy vybojoval stříbro na trati 100 m volný způsob. Z dorosteneckých nadějí KSP mohli na svoje první dospělé medaile dosáhnout Johana Jelínková na 200 m prsa a Marek Souček na 50 m prsa, nakonec však na ně zbylo nepopulární čtvrté místo.

Johana Jelínková s Markem Součkem skončili těsně pod pódiem (Foto: Archiv Petry Landové)

Zkušený Martin Zikmund skončil ve finále A na 100 m volný způsob v čase 51,60 s a na distanci 100 m motýlek byl čtvrtý výkonem 55,63 s.

Pro závodníky KSP Kladno byly důležité kovy především z dorosteneckých závodů. Celkem svěřenci Petry Landové dosáhli v kategorii staršího dorostu na devět medailí. Zlato vybojovala Michaela Svobodová  na 200 m motýlek (2:23,07 min), stříbro na trati 400 m polohový závod (5:13,06 min) a bronz na 100 m motýlek (1:04,33 min) a na 200 m polohový závod (2:28,01 min). Johana Jelínková obsadila druhou příčku na distancích 100 m prsa (1:14,96 min) a na 200 m prsa (2:41,20 min) a třetí na 800 m volný způsob (9:19,12 min). Dále ještě byla pátá na 50 m prsa (34,82 s) a osmá na 400 m volný způsob (4:41,18 min). Marek Souček skončil bronzový na tratích 50 m prsa v čase 29,83 s a na 100 m prsa (1:06,12 min), dále šestý na 200 m prsa (2:27,15 min), sedmý na 400 m polohový závod (4:47,63 min) a osmý na 200 m polohový závod (2:13,47 min). Zmíněné trio si navíc zaplavalo prestižní A finále  kategorie Open, kde bojovalo devět nejrychlejších bez ohledu na věk. Nejblíže vysněným medailovým ambicím byli Johana Jelínková, jež na trati 200 m prsa skončila čtvrtá časem 2:41,59 min, stejně jako Marek Souček na distanci 50 m prsa v osobním rekordu 29,78 s. Michaela Svobodová byla šestá na trati 200 m motýlek (2:23,78 min). Osmou příčku obsadili v závodě na 100 m prsa Marek Souček výkonem 1:07,23 min a Johana Jelínková časem 1:16,93 min. Ta byla ještě devátá na trati 800 m volný způsob (9:19,12 min).

Mezi mladšími dorostenci si vedla nejlépe Ema Bradáčová. Čtvrtá byla na trati 200 m motýlek (2:31,79 min), pátá na 100 m motýlek (1:08,20 min) a osmá na 400 m polohový závod (5:30,30 min). Filip Kučera byl nejlépe šestý na volnostylařských tratích 1500 m (17:08,56 min) a 800 m (8:55,39 min) a sedmý na 400 m, také volným způsobem (4:20,34 min). Anna Dupačová skončila ještě devátá na 1500 m volný způsob výkonem 19:39,17 min.

„S výkonem svých svěřenců jsem určitě maximálně spokojená. Devět medailí ve starším dorostu je určitě moc hezký počin. Mohli jsme jich mít dokonce deset, ale bohužel Jožka Jelínková ulila start na trati 1500 m kraul. Ale jinak ji musím pochválit, protože plavala výborné časy ve svých prsařských disciplínách na hranici osobních rekordů. To však platí i u Míši Svobodové, zvláště pak na distanci 200 m motýlek, když zaplavala hned dvakrát čas pod hranici 2:24 min. Výborně si vedl i Marek Souček, který dokonce hned třikrát překonal osobní maximum na nejkratší prsařské distanci a potvrdil svoje oprávněné působení v juniorské reprezentaci. Zmíněná trojice nejenže se postarala o všechny medaile, ale navíc šestkrát startovala i v kategorii Open. I když Jožka s Markem byli čtvrtí, nemrzí mě, že nedosáhli na „dospělou“ medaili. Konkurence byla velmi tvrdá, vedle reprezentantů řada účastníků nastávajícího MEJ. Věřím, že se cenných kovů dočkají třeba již v příštím roce. Hodně nahoru šli v mladší kategorii i Ema Bradáčová s Filipem Kučerou,“ konstatovala hlasově indisponovaná, ale jinak nadšená šéftrenérka Petra Landová.