Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Podívejte se, jak by mohlo vypadat sídliště Rozdělov Sever po revitalizaci

Pondělí, 24. Červen 2019 07:30

Po několika měsících plánování, setkávání s občany a sbírání podnětů představilo architektonické studio Monom ve spolupráci s vedením města finální výsledek studie pro přeměnu sídliště Rozdělov Sever. Jeho kompletní revitalizace proběhne v několika etapách. Krom parkovacích míst přibude také zeleně, zlepší se přístup do lesa a lokalita získá charakteristickou identitu.

Podívejte se, jak by mohlo vypadat sídliště Rozdělov Sever po revitalizaci (Vizualiace: Město Kladno)

„Chtěli jsme, aby nešlo jen o utilitární přestavbu a navýšení parkovacích míst, ale aby sídliště a jeho vnitrobloky díky revitalizaci získaly jedinečný charakter. Architekti přišli s návrhem jedné menší a jedné větší dráhy pro in-line, dětská kola a doslova z ničeho se podařilo vykouzlit další parkovací místa bez toho, aniž by bylo zasahováno do vnitrobloků. Celkově by díky kompletní revitalizaci mělo dojít k navýšení počtu parkovacích míst z 747 na 877,“ komentoval studii radní Lukáš Hanes.

Už v letošním roce hodlá město začít s výsadbou zeleně, aktuálně je na pořadu dne také vykoupení pozemku, díky kterému bude možné vybudovat propojku ze sídliště do blízkého lesa. První větší stavební úpravy jsou v plánu na příští rok v ulici Mládežnická.

Níže přiložené vizualizace nejsou závazné. Jedná se o studii, nikoli o projekt. Konkrétní detaily bude město řešit vždy samostatně s obyvateli, kterých se budou jednotlivé etapy přestavby týkat.

Autor: (jk)