Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

Pondělí, 24. Červen 2019 08:00

S blížícími prázdninami se v Kladně strážníci zaměří na kontroly konzumace alkoholu u nezletilých, ale zároveň si také došlápnou na řidiče, kteří budou překračovat povolenou rychlost. Připravte se tedy na radarová měření.

Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými (Ilustrační foto: KL)

V konzumaci alkoholu nezletilých zaujímá Česká republika jedno z předních míst v Evropě. První zkušenost s opilostí má u nás v 11 letech každé desáté dítě, ve věku 13 let je to již 50 procent z nich.

„Poslední školní den bývá ve znamení smutné tradice, počet nezletilých opilých ještě vzrůstá. Strážníci kladenské městské policie se připojí k ostatním z celé České republiky a budou provádět ve zvýšené míře společně s kolegy od policie kontroly na alkohol právě u mladistvých,“ řekla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Středem pozornosti při kontrolách nebudou pouze bary, restaurace a různé kluby, ale také parky, hřiště a další odpočinkové oblasti, kde se nezletilí scházejí, mnohdy s lahví alkoholu v ruce.

„Letní prázdniny jsou obdobím odpočinku od školních povinností, teplé dny lákají k zábavě a hrám, často bez dozoru dospělých. Strážníci apelují na zvýšenou opatrnost řidičů. Součástí preventivních opatření bude taky zvýšené radarové měření rychlosti v lokalitách, kde se děti nejvíce pohybují. To jsou hřiště, okolí cyklostezek a koupališť,“ doplňuje mluvčí Purkytová.

Autor: (red)