Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

FOTO: Kladenský zámecký areál ozdobily obří kované plastiky

Pondělí, 24. Červen 2019 07:10

Netradiční „zahradní vernisáž“ se uskutečnila 20. června v zahradě Kladenského zámku. Prezentoval na ní svá díla umělecký kovář Lukáš Kmoch. Po zahájení výstavy, která je k vidění až do konce léta, následoval piknikový večer s názvem „Akustické kytary napříč žánry“.

Kladenský zámecký areál ozdobily obří kované plastiky (Foto: Marek Procházka)

Lukáš Kmoch používá umělecký pseudonym Gibbus. Tuto přezdívku, tak jako lásku ke kovářskému umění podědil po svém otci. Nejen cit pro kovařinu, ale i smysl pro detail a také hudební nadání, to vše Lukáš zvládá. Stejně tak jako těžká kladiva a velkou dřinu, ale také jemný nástroj, jakým bezesporu je příčná flétna, hraje na ni celou řadu let v kapele JazzPilgrim.

Po skončení vernisáže se přítomní mohli těšit na již v pořadí třetí piknikový večer s názvem „Akustické kytary napříč žánry“.

Kytaristé Jan Kysela a Norbi Kovács patří k české špičce stylu „fingepicking“ a společně s kladenským zpěvákem a kytaristou Filipem Zoubkem pro diváky zahráli pestrou směs českých, amerických a dokonce i maďarských písní v neobvyklých aranžích.

Na to, jak se celý večer povedl, se podívejte v naší fotogalerii.

Autor: (red)