Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Fotbalisté Kladna a Slaného se utkají po třiapadesáti letech!

Sobota, 22. Červen 2019 15:28

Již jen pamětníci vzpomínají na fotbalovou sezónu 1965–66, kdy ve druhé lize účinkovaly tehdejší celky SONP Kladno a Dukla Slaný. Určitě nikoho nenapadlo, že kluby z obou největších měst kladenského okresu se v jedné soutěži opět střetnou až po více než padesáti letech. Jejich následovníci, SK  Kladno a SK Slaný se teprve v tomto ročníku potkají znovu, bohužel pouze v divizi.

Fotbalisté Kladna a Slaného se utkají po třiapadesáti letech! (Foto: KL)

To je určitě zřejmě nejzajímavější zpráva z losovacího aktivu Řídící komise pro Čechy FaČR. SK Kladno tak narazí v divizi na SK Slaný, protože vítěz Středočeského přeboru, kterým byl SK Lhota, se nakonec do divizní soutěže nepřihlásil. Ke vzájemnému souboji mezi Kladnem a Slaným dojde až v předposledním podzimním kole o druhém listopadovém víkendu na Stadionu Františka Kloze. Při posledním měření sil na jaře 1966 se tehdy na plochodrážním stadionu ve Slaném tísnilo v ochozech 12 000 fanoušků, což je největší návštěva v historii slánské kopané. Vedle nováčka ze Slaného uvidí kladenští příznivci další nová a staronová mužstva. Jedná se o týmy Arsenal Česká Lípa, MFK Dobříš, SEKO Louny, SK Český Brod, Aritma Praha a SK Štětí. V prvním kole o druhém srpnovém víkendu přivítají svěřenci Jana Pejši doma celek Olympie Březová.

Rovněž bylo rozlosováno předkolo MOL Cupu. SK Kladno bude první srpnovou neděli doma hostit dalšího účastníka z Karlovarska, FK Ostrov. V předkole se utkají i další zástupci z Kladenska. Zmiňovaný SK Slaný se střetne v domácím prostředí s Robstavem Přeštice a Sokol Hostouň zajíždí na hřiště celku Petřín Plzeň. Slovan Velvary je nasazen do 1. kola a bude hrát venku, kde nastoupí proti lepšímu z duelu SK Poříčany – SK Český Brod. Ke vzájemnému střetnutí Hostouně a Velvar nedojde, protože prvně jmenovaný klub bude hrát ČFL skupinu A, kdežto druhý skupinu B.

Autor: (rc)