Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Zloději na Kladensku vykradli auto, jen o chvíli později už je měla policie

Neděle, 23. Červen 2019 10:00

Operační důstojník přijal ve středu 19. června v nočních hodinách oznámení o vykradení osobního automobilu v obci Neuměřice na Kladensku. Na místo se vydala hlídka policie, která jen o pár minut později vypátrala a zadržela dvojici zlodějů.

Zloději na Kladensku vykradli auto, jen o chvíli později už je měla policie (Ilustrační foto: KL)

Že se na zahradě u rodinného domu děje něco nezvyklého, zjistila sedmatřicetiletá podle štěkotu psů, který ji vzbudil krátce po třetí hodině ranní. Okamžitě pojala podezření, že se na zahradě nachází nezvaný host, a obrátila se na tísňovou linku 158. Se svým manželem se potom vydali pozemek společně obhlédnout. Jako důkaz o nechtěné návštěvě posloužil vystříhaný otvor v plotě. Záhy se ukázalo, že z jejich odemčeného auta byl ukraden školní batoh jejich dcery.

Jedenačtyřicetiletý muž nechtěl věc nechat být a vydal se do ulic pátrat po možném pachateli. Na místo se současně vydala i hlídka zlonické policie. Společně se jim nakonec podařilo zloděje dopadnout.

„Dvojice výtečníků, která byla zadržena, je nyní podezřelá z přečinu krádeže a porušování domovní svobody, za což oběma osobám hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uvedla k případu policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (kh)