Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Halloween v Labyrintu

Daniel Lehar zazářil na Zlaté tretře!

Pátek, 21. Červen 2019 07:50

Na skvěle obsazeném mezinárodním mítinku Zlatá tretra v Ostravě-Vítkovicích se v žádném případě neztratilo ani trio mladých závodníků v dresu A. C. Tepo Kladno. Spíše naopak. Fantasticky si vedl Daniel Lehar, který v běhu na 400 m překonal o téměř sedm desetin vteřiny osobní maximum a zároveň splnil i A limit k účasti na ME dvacítek. Výborně si počínal také Jan Šmíd, jenž o téměř dvě vteřiny vylepšil svoje maximum na patnáctistovce. Parádně zaběhl rovněž Matěj Krsek, ten spolu s kolegy juniory do 18 let dokázal ve štafetě na 4 x 100 m zdolat i české reprezentanty z kategorií U23 a U20!

Daniel Lehar (Foto: Hana Větrovcová)

Daniel Lehar v nabitém běhu za účasti zahraniční konkurence a české špičky vyjma Pavla Masláka dosáhl na  páté místo v čase 47,17 s, čímž o více než dvě desetiny sekundy pokořil požadovaný A limit znamenající účast na ME do 20 let ve švédském Borasu, kam se již dříve probojoval Matěj Krsek. „Je to nádhera,“ zářil šéf kladenských atletů Jiří Klesnil. Ten může být  na nastupující generaci hrdý, protože na evropském šampionátu do 23 let budou startovat, jak jsme již dříve informovali na našem webu, také Nikola Pöschlová a Vít Hlaváč.

Také Jan Šmíd využil silné a navíc početné konkurence na trati 1500 m, kde výkonem 3:53,41 min obsadil osmou příčku a navíc o téměř dvě sekundy zlepšil osobní rekord. Výborně běžel svůj úsek v rámci sprintérské štafety na 4 x 100 m i Matěj Krsek. Časem 40,33 s skončili na pátém místě, když podlehli jen kvartetům ze zahraničí a z domácích závodníků byla lepší pouze reprezentační štafeta České republiky. Určitě je těšil skalp reprezentační třiadvacítky i dvacítky!