Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Podjezd ve Vodárenské se zasypávat nebude, ujistili zástupci města veřejnost

Pátek, 21. Červen 2019 07:40

Havarijní stav podjezdu ve Vodárenské ulici rozdmýchal diskusi o budoucí podobě lokality. Úvahy o zasypání a srovnání silničního profilu ale vzaly rychle zasvé. Nesouhlas, který občané hojně vyjadřovali na sociálních sítích, vedení města nebere na lehkou váhu a ve čtvrtek 20. června na setkání s veřejností příchozí ujistilo, že lávka u 7. a 8. základní školy zůstane zachována.

Podjezd ve Vodárenské se zasypávat nebude (Foto: KL)

„Možnost zasypání podjezdu jsme prověřovali, ale na základě reakcí občanů jsme došli k závěru, že takový scénář nepřipadá v úvahu,“ sdělila Listům zastupitelka Anna Gamanová a dodala: „Lávka zůstane tak, jak ji lidé znají a projde opravou, protože není ideálním stavu. Ještě předtím ale musí projít rekonstrukcí opěrné zdi po stranách podjezdu.“

„Na druhou stranu není vhodné zachovávat stávající přechod pro pěší u Bestu, který je svou polohou na horizontu velmi nebezpečný, což nám potvrdili i občané. Přechod se tedy bude posouvat na vhodnější místo,“ podotkl radní Lukáš Hanes. Mezi dalšími tématy, o kterých s občany hovořil, zmínil nedostatek parkovacích míst, nepořádek okolo kontejnerových stání, světelný smog z obchodního domu Kaufland nebo ubytovnu v Americké ulici.

Hojnou účast veřejnosti kvitoval primátor Dan Jiránek: „Lidí se sešlo opravdu hodně a to je pro nás důležité, protože my jako politická reprezentace města ani úředníci nejsme schopni do detailu monitorovat všechny lokality. To mohou nejlépe dělat lidé, kteří tu žijí, pracují nebo vodí děti do školy,“ řekl a dodal, že připomínky občanů jsou zaneseny do mapy. Vedení města tak díky podnětům veřejnosti vytipuje nejhorší chodníky, komunikace a parkovací plochy, které vyžadují nutnou opravu.


Autor: (jk)