Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

VIDEO: Kladenští strážníci na Sletišti předvedli zásah proti ozbrojenému muži

Pátek, 21. Červen 2019 07:30

V rámci doprovodného programu finále soutěže „Desetiboje mladého strážníka“ na Sletišti předvedli městští policisté dobře nacvičenou scénku, kdy zastavili v osobním voze dva muže, kteří se s nimi začali hádat a následně po nich začali i střílet. To vše před zraky stovek dětí z kladenských základních škol. Představení u přítomných sklidilo ohromný potlesk. Ve středu dopoledne vyvrcholila celoroční soutěž, kterou pro žáky pátých tříd kladenských základních škol připravují strážníci Městské policie Kladno. Během školního roku probíhala v tělocvičnách škol základní kola a jejich vítězové se utkali právě ve velkém finále na Sletišti. Letos se soutěže zúčastnilo třináct škol z Kladna.

„Děti se za teplého a slunného počasí popasovaly v deseti disciplínách. Některé byly na rychlost, jiné pak na šikovnost a souhru dvojice. Mezi ty nejnáročnější patřily dřepy s výskokem, sklapovačky a nebo celomotorický test. Šikovnost a souhru dvojice pak otestoval slalom s tenisovou pálkou a míčkem. Rychlost prověřil slalom v neprůstřelné vestě a zásahové přilbě. Některé závodníky pak dost potrápila soutěž, ve které museli udělat tři kotouly a poté hodem shodit lahve s vodou. Než byly výsledky soutěže spočítány, připravili si strážníci Městské policie Kladno pro děti ukázku zásahu proti dvěma agresivním a ozbrojeným výtržníkům, kteří své zbraně použili proti zasahující hlídce,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Třetí místo obsadily děti ze základní školy v Ukrajinské ulici, druhé patřilo dětem ze základní školy z ulice Amálské a vítěznou příčku obsadili žáci ze Základní školy Moskevská. Jako nejlepší fanklub byli vyhodnoceni žáci ze Základní školy Norská. Děti si připravily vystoupení, které bylo diváky oceněno bouřlivým potleskem.

Autor: (red)