Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Dosáhnou svěřenci Petry Landové na „dospělé“ medaile?

Středa, 19. Červen 2019 08:00

Česká plavecká špička se utká od čtvrtka do neděle na mistrovství České republiky dospělých a dorostu v padesátimetrovém bazénu v Českých Budějovicích. Pochopitelně, že nebudou chybět ani zástupci kladenských klubů. Nejpočetnější výpravu posílá samozřejmě Klub sportovního plavání Kladno. 

Šéftrenérka Petra Landová (Foto: Archiv Petry Landové)

Závodníci KSP, jak jsme již dříve informovali, ladili formu na vrchol letní sezóny na soustředění ve Strakonicích. „S přípravou jsem spokojená. Naštěstí nikdo ze závodníků neměl žádné omezení ze zdravotních důvodů. Všichni absolvovali plné objemy, jak jsme měli naplánováno. Věřím, že na samotném šampionátu budou důvody k velké radosti,“ konstatuje přesvědčivě šéftrenérka Petra Landová

K optimismu Landovou vedle pocitů vedou dále nejen dosažené časy v rámci ostrých testů při soustředění, ale těšil ji i přístup k tréninkům a chování celého kvinteta. KSP budou reprezentovat tři dívky, Johana Jelínková, Michaela Svobodová a Ema Bradáčová a dva chlapci, konkrétně Marek Souček a Filip Kučera. 

Jak známo, šampionát opět bude bohužel společný jak pro dorosteneckou, tak i dospělou kategorii. Na rozdíl od loňska jsou již kladenští plavci a plavkyně o rok starší, tak se myslí konečně i cenný kov z kategorie Open, kde se ve finálových bojích představí ti nejlepší bez ohledu na věk? „Stále mezi svými svěřenci nemám nikoho, kdo by přešel mezi dospělé, všichni jsou stále věkem dorostenci. Každý z pětice nominovaných má na to, aby ve své věkové kategorii dosáhl na medaili! Kolik jich bude, není důležité. Pro mě bude nejdůležitější, jaké zaplavou časy a aby se co nejvíce přiblížili nejen k české, ale i evropské špičce! Určitě někteří z nich budou plavat finále A v kategorii Open a pochopitelně bych se nezlobila, kdyby plavec či plavkyně KSP stáli na stupních vítězů,“ konstatuje s úsměvem závěrem Petra Landová.

Autor: (rc)