Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Ve vědecké knihovně je k vidění výstava s názvem Ota Pavel – známý i neznámý

Středa, 19. června 2019 07:40

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve na slavnostní vernisáž výstavy Ota Pavel – známý i neznámý, která bude doplněna pracemi oceněnými ve výtvarné soutěže na téma Ota Pavel. V rámci vernisáže, jež se odehraje ve středu 19. června od 17:30 hodin, budou promítnuty absolventské filmy FAMU na téma spisovatelových povídek. Samotnou výstavu si pak můžete prohlédnout až do 10. září. 

Ve vědecké knihovně je k vidění výstava s názvem Ota Pavel – známý i neznámý (Foto: KL)

Výstava Ota Pavel – známý i neznámý je expozicí, která přibližuje život i dílo spisovatele, novináře a redaktora, který část svého života prožil na Kladensku. Vzhledem k rodinným kořenům, kdy prarodiče i otec pocházeli z Buštěhradu, se na Kladensko rád vracel, válečná léta prožil v Buštěhradě, v mládí pracoval na dole v Dubí a v pozdějších letech navštěvoval svého bratra Huga, který bydlel v jednom z legendárních kladenských věžáků. Buštěhrad i Kladno jsou tak místy, kde se odehrávají Otovy neznámější povídky jako například Kapři pro wehrmacht, Můžou tě i zabít, Dlouhá míle, Jak šel táta Afrikou nebo Nejdražší ve střední Evropě.

Výstava je doplněna fotografiemi, materiály i předměty zapůjčenými z Buštěhradského muzea Oty Pavla. Spatřit zde budete moci například Otův rybářský prut nebo knihy s jeho vlastnoručním věnováním.

Součástí výstavy je 35 originálů oceněných prací z výtvarné soutěže Ota Pavel – známý i neznámý, kterou vyhlásila Středočeská vědecká knihovna v Kladně společně se spolkem Buštěhrad sobě. Oceněným dětem z Prahy, Buštěhradu, Plzně, Strakonic a Rožnova pod Radhoštěm předají diplomy a ceny zástupci Středočeského kraje, spolku Buštěhrad sobě a vědecké knihovny.

Výstavu bude možné navštívit od 20. června do 10. září letošního roku v prostorách Malé galerie Středočeské vědecké knihovny, první čtvrtek v červenci (4. 7.) a v srpnu (1. 8.) nabízí knihovna pro zájemce její komentovanou prohlídku.

Autor: Ivona Kasalická