Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kraj chce poslat do kladenské nemocnice osmimilionovou injekci

Středa, 19. Červen 2019 07:10

Osm milionů korun chtějí středočeští radní investovat do Oblastní nemocnice Kladno. Za tyto finance by se mělo vybudovat oddělení následné intenzivní péče. Tento záměr musí ještě schválit zastupitelstvo.

Kraj chce poslat do kladenské nemocnice osmimilionovou injekci (Foto: KL)

Středočeský kraj na rozdíl od minulosti dává přednost investicím do nemocnic oproti financování jejich běžného provozu. Jejich hospodaření by mělo být vyrovnané. Kraj tak může více investovat do zlepšení podmínek pro pacienty i personál, do nových přístrojů a do úspory energií.

Oblastní nemocnice Kladno pečuje mimo jiné i o pacienta dlouhodobě hospitalizovaného, u kterého byla stanovena základní diagnóza a došlo u něj ke stabilizaci jeho zdravotního stavu po zvládnutí náhlé kritické nemoci nebo náhlého kritického zhoršení chronické nemoci, jehož zdravotní stav vyžaduje částečnou nebo úplnou podporu základních životních funkcí. Pacient v této fázi ošetřovatelské péče bývá zpravidla přeložen na následnou intenzivní péči, kterou momentálně nemocnice Kladno nedisponuje. Překlad do jiného zařízení je časově náročný.

„Zřízením vlastních lůžek intenzivní následné péče a případně dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče bude dostatečně saturována komplexní péče o pacienta ve vztahu ke kvalitě a dostupnosti. Záměrem je proto vybudování oddělení následné intenzivní péče a tím vytvoření osmi nových lůžek,“ řekl radní Robert Bezděk.

V rámci akce bude pořízena dokumentace pro zadání stavby, zajištění povolení stavebního úřadu a samotného provedení stavebních prací, například přestavba sociálního zařízení, výmalba a dodávky vybavení pokojů nábytkem, postelemi, zdravotnickou technikou a dalšími drobnými doplňky.

Autor: (red)