Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kladno podpoří Rytíře mimořádným dvoumilionovým příspěvkem

Středa, 19. Červen 2019 07:50

Postup do extraligy s sebou pro kladenský hokejový klub nese také vyšší náklady na provoz. Mimořádným dvoumilionovým příspěvkem Rytířům pomůže město. Podporu v pondělí schválila nadpoloviční většina zastupitelů.

Kladno podpoří Rytíře mimořádným dvoumilionovým příspěvkem

Pro schválení dotace zvedlo ruku 18 ze 33 přítomných zastupitelů. Proti byla opoziční Volba pro Kladno, která navrhovala stažení bodu z programu. Jak uvedl Přemysl Mužík, opozice spatřuje nedostatky ve formulaci smlouvy, které by mohly vést k vrácení dotace kvůli možnému porušení pravidel Evropské komise.

S tím ale primátor Dan Jiránek nesouhlasí. Jelikož jde o mimořádnou podporu, vrácení dotace nehrozí. Podpora de minimis podle něj není podporou veřejnou a nesplňuje všechny podmínky, které ji charakterizují. Jednou z nich je například to, že dotace nesmí narušit obchod mezi evropskými státy. Vedení města si je po pečlivém prostudování všech náležitostí jisté, že podmínky neporušuje a klub není ohrožen.

Město, které je zároveň vlastníkem zimního stadionu, v minulosti hokejisty podporovalo vyššími částkami, kvůli nařízení Evropské komise však bylo v minulosti nuceno způsob podpory změnit. Loni například město prvoligovému týmu platilo výměnou za reklamu.

Autor: (red)