Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 18. Červen 2019 06:30

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například do Berouna na GrandPrix, v Mníšku pod Brdy vás čeká festival vína, na louce u Mladé Boleslavi zažijete středověký jarmark a v Kutné Hoře uvidíte Královské stříbření.

Akce v týdnu od 17. do 23. června

GrandPrix Beroun (22. června)

GrandPrix Beroun slaví desáté narozeniny! Jsou to kulatiny, takže je jasné, že party to bude velkolepá. Berounské skateboardové závody nabývají na významu i v globálním měřítku. O letošní ročník se stará respektovaná americká agentura TheBoardr, zaručena je tak top profesionalita závodu i doprovodného programu. Do Berouna se na GrandPrix sjede kompletní světová špička včetně vítězů nejprestižnějších skateboardových závodů X-Games. Je bez debat, že takový event by bez cool hudby nebyl úplný. O večerní program se proto postarají kapely a muzikanti, kteří budou návštěvníky i soutěžící bavit až do noci. Více se dočtete ZDE:

 Mníšecký festival vína (22. června)

Ti, kteří se řadí mezi příznivce tekuté révy, zaplesají radostí. Popřípadě budou zajisté plesat decentně ovínění při degustacích v sobotu 22. června na Mníšeckém festivalu. V Mníšku pod Brdy návštěvníci okoštují vína česká i moravská, jejich chuť a buket budou moci porovnávat s různými dalšími odrůdami z předních světových vinic, například portugalských, kalifornských, francouzských, rakouských a jihoafrických. Korzovat po útulném areálu se bude za zvuků ležérní swingové hudby a akce vyvrcholí soutěží o šampiona festivalu a o nejkrásnější etiketu. Více se dočtete ZDE:

Středověký jarmark (22. června)

Na Krásné louce u Mladé Boleslavi se v sobotu 22. června uskuteční jarmark, který nabídne vyžití pro celou rodinu. Děti i jejich rodiče se mohou těšit na napínavé rytířské turnaje a šermířské souboje, zábavná představení kejklířů, středověkou hudbu, pouliční divadelní představení a mnoho další zábavy, která zaujme a zároveň seznámí s historií a kulturním dědictvím. Více se dočtete ZDE:

Královské stříbření Kutné Hory (22. až 23. června)

Pestrobarevné prapory, vznešené erby, dlouhá kopí, procesí sestávající z chrabrých rytířů, mladých panošů a dvorních dam, kráčející v hlaholu trubek a víření bubnů křivolakými uličkami kutnohorskými. Tak začíná Královské stříbření Kutné Hory, historická slavnost symbolicky zahajující turistickou sezónu města.

Hlavními hvězdami této velkolepé události, která na dva dny pohltí celé centrum a promění jeho obyvatele v ctihodné dvořany, jsou český král Václav IV. s chotí, královnou Žofií Bavorskou. Na jejich počest jsou pořádány průvody, přehlídky, turnaje a klání, divadelní představení, hudební vystoupení, jarmark, ukázky středověkých řemesel, velkolepá mše v chrámu svaté Barbory a mnoho dalších oslavných a veselých kratochvílí. Více se dočtete ZDE:

Autor: (red)