Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Pomozte vypátrat vandala, který v Kladně posprejoval železniční vagóny

Úterý, 18. Červen 2019 06:50

I přesto, že město Kladno je street artu nakloněno a dává místním možnost legálně malovat na k tomu vyčleněné plochy, někteří jedinci si nedají říct a úmyslně ničí sprejováním cizí majetek. K takovému případu došlo v pondělí 17. června na kladenském nádraží.

Pomozte vypátrat vandala, který v Kladně posprejoval železniční vagóny (Ilustrační foto: PČR)

Kladenští policisté přijali oznámení od vozmistra společnosti České dráhy o tom, že v pondělí mezi půlnocí a půl pátou ranní v depu stanice Kladno v ulici Milady Horákové neznámý pachatel poškodil železniční vagóny. Posprejoval je různými obrazci, a to v délce 17 metrů z obou stran souprav, čímž způsobil škodu ve výši 15.000 korun.

Případ je prošetřován jako přečin poškození cizí věci a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Aby se podařilo výtečníka vypátrat a následně zadržet, přivítají policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí nádraží v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-Kročehlavy, nebo kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)