Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Jedinou medaili získala Nikola Pöschlová

Pondělí, 17. Červen 2019 08:38

Atletický ovál v pražském Edenu hostil účastníky mistrovství České republiky do 22 let.  Z jedenácti závodníků A. C. Tepo Kladno se na pódium dostala pouze skokanka o tyči Nikola Pöschlová, která vyrovnaným osobním rekordem 4,13 m vybojovala stříbrnou medaili.

Nikola Pöschlová (Ilustrační foto: Ondřej Hadrbolec)

Nikola Pöschlová potvrdila velmi dobrou formu, když skokem 4,13 m zdolala stejnou výšku jako ve čtvrtek na Pražské tyčce, navíc opět druhým pokusem. Následující výška 4,18 zatím byla nad její síly. Trochu smůly měl Tadeáš Procházka, jenž se ve vrhu koulí dostal na metu 15,52 m a od bronzu ho dělily dva centimetry. Určitě uznání zaslouží i chodec Vít Hlaváč, který si tentokráte zaběhl trať pět kilometrů a specialistům byl více než vyrovnaným soupeřem, když časem 15:24,14 min skončil rovněž čtvrtý. Na sedmých místech byli David Zuska o tyči (4,42 m), Jan Šmíd na patnáctistovce (4:00,01 min), Adam Litera v oštěpu hodem 54,31 m a Denisa Chocholová v trojskoku (11,80 m). Dále se do desátého místa vešel již jen Zbyněk Malec, devátý na 5000 m časem 16:07,80 min.

„S cenným kovem Nikoly Pöschlové jsem počítal, věřil jsem, že na medaili dosáhne i Tadeáš Procházka, ale zůstal trochu za očekáváním. Plné absolutorium zaslouží Vítek Hlaváč. V horkém počasí prakticky odtáhl celý závod, v závěru mu chyběly síly. Ale prioritou je pro něho především chůze na ME do 23 let. Z ostatních musím pochválit dorostence Zusku ve skoku o tyči,“ hodnotil výkony kladenských atletů předseda A. C. Tepo Jiří Klesnil.

Autor: (rc)