Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Psí útulek Bouchalka představuje Baryka, chcete ho?

Pondělí, 17. Červen 2019 07:30

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky starajícími se o psí útulek Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho rovnou adoptovat, nebo ho jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Baryk.

Psí útulek Bouchalka představuje Baryka, chcete ho? (Foto: Radek Havlíček)

Černých psů je v útulku opravdu hodně. Někteří jsou si hodně podobní a je poměrně těžké jim nacházet nové domovy. Prokletí černých psů je prostě smutným faktem a proto od vás potřebujeme o to větší pomoc a podporu u všech černoušků.

Baryk je pes, který má krásnou medvědí srst, decentní náprsenku a úsměv tak vlídný, že vám spraví náladu, ať už jste byli smutní či naštvaní. Je to úžasný mazel, kámoš a terapeut.

Narodil se asi v roce 2012 a bohužel za celý život neměl nikdy trvalý a láskyplný domov. Ač měl majitele, nebylo to ideální a Baryk nezná opravdové psí štěstí.

Co se týče plemene, jsou u něj vidět rysy retrívra, to je asi to hlavní, protože od něj má Baryk krásnou a přátelskou povahu. Je to velký mazel a umí být stále pěkné trdlo, divoce dovádět a užívat si radost z pohybu.

S člověkem spolupracuje moc hezky, je poslušný zná základy povelů a na vodítku překvapivě tolik netahá, byť sílu by na to měl.

Je to pes jako stvořený pro zahradu, volné běhání a odpolední procházky krajinou. Kdyby byl na zahradě, hodil by se i ke starším lidem. U šikovného a mladšího člověka by si zvykl i na život v bytě, ale bylo by třeba mu zajistit dostatek pohybu.

Je vhodný k větším dětem, které ustojí, když se k nim přitulí tak velký hafan. Fenečky má rád, u samců a ostatních zvířat nemáme snášenlivost vyzkoušenou.

V případě zájmu o pejska pište na email: utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi vám napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme. Poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově. Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně, nebo telefonicky.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst