Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Divadlo Lampion
  • Kroužky Labyrintu

Hráči SK Kladno se rozloučili se sezónou penaltovým vítězstvím

Čtvrtek, 13. Červen 2019 08:35

Poslední zápas fotbalového ročníku 2018–19 dopadl nakonec pro fotbalisty SK Kladno dvoubodovou výhrou nad nevyzpytatelnou Olympií Březová v poměru 3:2 po penaltovém rozstřelu.

Ilustrační foto: KL

SK Kladno – Olympie Březová 3:2 p. (0:1)

Březová přijela sice až dvacet minut před začátkem, ale úmorné vedro po dlouhé cestě hostům zjevně nevadilo. Většinou se hrálo na půli Kladna, stačil ovšem jeden brejk a Růžička z dálky trefil břevno. Déšť před utkáním přece trochu osvěžil vzduch, takže hráčům se lépe dýchalo a mohli se i více pohybovat. Hra se poté odehrávala většinou ve středu hrací plochy. Oba týmy jistily hlavně defenzívu, takže žádné mužstvo se nemohlo dostat do vyloženějších šancí. Kladeňáci se navíc potýkali se špatnou rozehrávkou. Západočechům se iniciativa přece jen vyplatila. Před koncem poločasu se dostal po pravé straně k míči Veselý, který přesnou přihrávkou oslovil na hranici velkého vápna Kursu, jenž střelou do protipohybu Tesaře otevřel skóre. Vzápětí mohl srovnat ranou ze šestnáctky Tóth, ale gólman T. Martinec jeho pokus nadvakrát kryl. Těsně před koncem ještě mohl navýšit vedení Olympie Neudert, jeho tečovaná rána z trestného kopu ovšem skončila na břevnu.

Do druhého poločasu vstoupili Kladeňáci jako jiný tým. Pomohl tomu i příchod Čížka, jenž hned vystrašil březovského gólmana. Tlak svěřenců Jana Pejši postupně narůstal. Možnost vyrovnání promarnili domácí deset minut po přestávce. Po nedorozumění mezi obránci a brankářem hostů nedokázali domácí dostat míč do prázdné svatyně, když vše zhatila zkažená nahrávka na volného Čížka. Ale téměř vzápětí si nejlepší kladenský střelec obhodil ve velkém vápně obránce Šalouna, jenž zahrál rukou. Pokutový kop právě Čížek suverénně proměnil. Během následujících deseti minut padly další dvě branky. Nejdříve dostal prostor na levé straně znovu Čížek a parádním obstřelem převýšil aktiva na stranu domácích. Bohužel o tři minuty později zaspala i kladenská obrana, která nechala proniknout D. Martince. Ten nahrál Breczkému, jehož ránu Tesař vyrazil, ale jen ke Kursovi, který se nemýlil. Kladno se chtělo rozloučit se sezónou ziskem tří bodů. Gólovou hlavičku Hanzlíka však brankář Západočechů výtečně vyrazil. V nastavení se dostal před Tesaře D. Martinec, ale brankář zachránil Kladno od prohry. Penaltová ruleta nakonec dopadla pro domácí dobře, proměnili všech pět pokutových kopů, zatímco u hostů selhal v poslední sérii Vrtělka, kterého Tesař vychytal.

„První poločas byl z naší strany vyslovený pochoďák. Chybělo tam úplně všechno, kromě břevna jsme neměli jedinou kloudnou akci. Hosté rovněž nehráli rychlý fotbal, ale dovedli si přihrát a z jedné příležitosti se ujali vedení, navíc v závěru nás ještě zachránilo břevno. O přestávce jsem musel zvýšit hlas, protože takhle nešlo hrát. Po přestávce se výrazně zlepšil pohyb, dostali jsme se do tlaku, ze kterého vyplývaly příležitosti. Bohužel znovu nás zradila koncovka, s tou jsme se trápili celou sezónou. Hodně pomohl příchod Čížka, který obrátil skóre. Stačila však zbytečná ztráta míče a soupeř vyrovnal. V závěru jsme se snažili zvítězit, ale nakonec po brejku Březové musel vše zachraňovat Tesař, který potom rozhodl i penalty,“ říká na závěr kouč Jan Pejša.

Branky: 60. a 67. Čížek – 39. a 70. Kursa. Rozhodčí: Kříž – Paták, Košan. ŽK: 0 – 0. Diváci: 120.

Kladno: Tesař – Bartoš, Abrham, Hanzlík, Kalina (46. Čížek) – Holub (78. Richter), Růžička – Borák, V. Procházka (69. Kraus), Pospíšil – Tóth (78. Stříška).