Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Herní čas
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Kroužky Labyrintu

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 11. Červen 2019 07:00

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například do Kutné Hory na operní týden, v Rožmitále pod Třemšínem se koná Slavnost královny Johanky a u Benátek nad Jizerou můžete navštívit hudební festival Votvírák.

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce v týdnu od 10. do 16. června

Votvírák (14. až 16. června)

I když hudební fanoušci svoji festivalovou sezónu už s největší pravděpodobností „otevřeli“, není nic proti ničemu s „otvíráním“ pokračovat, protože příjemných zážitků není nikdy dost a jeden z největších českých multižánrových festivalů Votvírák se mezi ty nejlepší události léta určitě zařadí. Postačí vyjmenovat jen několik hvězd ze seznamu potvrzených interpretů: Kryštof, Divokej Bill, Wohnout, Mandrage, Mirai, Skyline, Imodium, Vypsaná fiXa, Rytmus, PSH, Horkýže slíže, Mňága a Žďorp, Sto zvířat, Gaia Mesiah, Xindl X, Jaroslav Uhlíř, Hana Zagorová. Více se dočtete ZDE:

Operní týden Kutná Hora (15. až 23. června)

Vznešené prostředí historického centra Kutné Hory je tou nejlepší kulisou pro vzletné árie. Operní týden, který se odehraje od 15. do 23. června, osloví diváky jak místem svého konání, do něhož se tóny vážné hudby více než hodí, tak složením účinkujících, kteří patří mezi uznávané české a zahraniční kapacity ve svém oboru. Festival bude zahájen vystoupením nazvaným „Králové opery – koncert tří tenorů“ a představí tři zahraniční pěvce: Paola Lardizzoniho, Luciana Mastra a Gianlucu Zampieriho. Koncert nabídne to nejlepší ze světových tenorových skladeb, zazní jak nejznámější operní árie, tak jiné italské písně. Na své si přijdou zejména milovníci děl z pera Verdiho, Pucciniho, Leoncavalla a Bizeta. Druhý den se ponese ve znamení pocty Antonínu Dvořákovi. Večer začne skladbou Te Deum v podání sopranistky Pavly Vykopalové a barytonisty Hongyu Chena z Číny, následovat bude symfonie Z Nového světa. Pro operní večer bylo zvoleno dílo Giuseppe Verdiho, slavná opera Trubadúr. V titulní roli vystoupí italský tenorista Paolo Lardizzone, v dalších rolích pak Lívia Obručník Vénosová a Kateřina Jalovcová. Více se dočtete ZDE:

Slavnost královny Johanky (15. června)

Sedmnáctý ročník městské historické slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem se koná v sobotu 15. června. Slavnost věnovaná památce královny Johany z Rožmitálu, druhé manželky Jiřího z Poděbrad každoročně připomíná významné události historie spjaté s tímto místem. Celé město i okolí, školy, divadelníci i spolky se zapojují do tvorby programu, který je díky této kooperaci velmi pestrý a nadchne všechny návštěvníky bez ohledu na věk i záliby. Zajisté zaujmou zajímavá divadelní představení či koncert sboru Třemšínská kvítka. Zlatý hřeb – průvod a korunovace královny – završí velkolepý rytířský turnaj na koních. Strhující bude zajisté i „acoustic punk“ v podání herce Jiřího Schmitzera. Po celý den budou přístupné atrakce jako jarmark, historické kolotoče a dobové hry pro malé i velké. Více se dočtete ZDE:

Tváře expresionismu 1905–1925 (16. června až 15. září)

Galerie Středočeského kraje GASK sídlící v jezuitské koleji v Kutné Hoře se zaměřuje na výtvarné umění 20. a 21. století. Na období mezi 16. červnem a 15. zářím její kurátoři připravili výjimečný projekt nazvaný „Tváře expresionismu (1905–1925)“. Spolupracovali na něm se slovinskou Galerijí Božidar Jakac v Kostanjevici na Krki. Zásadnost této výstavy moderního umění spočívá také ve faktu, že od osamostatnění Slovinska v roce 1991 je první expozicí zabývající se česko-slovinskými vazbami a přispívá tak k dalšímu mapování středoevropského prostoru. Více se dočtete ZDE:

Autor: (red) 1. krimi

  Kladenští policisté vyhlásili pátrání po pohřešované mladistvé dívce

 2. foto

  FOTO: V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu

 3. krimi

  Nová kamera městského dohlížecího systému v Kladně pomohla dopadnout dva lupiče

 4. pozvánka

  Jedno z prvních představení nové sezóny odehraje kladenské divadlo v Lidicích

 5. foto

  Putovní pohár ředitele Městské policie Kladno získali žáci Základní školy Jiráskova

 6. info z radnice

  U kladenského zimáku vznikl první mobilní kamerový bod, město zařízení testuje

 7. foto

  FOTO: Kladenští Miners představili dětem baseball a lákali nové hráče

 8. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 9. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Teodora, chcete ho?

 10. foto

  FOTO: Divadlo Lampion zahájilo novou sezónu Zavěšenou vstupenkou

 11. zprávy

  Je důležité rozšiřovat dětem vědomosti v dopravní výchově

 12. foto

  FOTO: V Kladně se uskutečnilo mistrovství České republiky ve Strongmanovi

 13. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Rexe, chcete ho?

 14. info z radnice

  Rozhodněte o třech milionech. Seznamte se s návrhy občanů Kladna a hlasujte

 15. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 16. zprávy

  Vodárny Kladno – Mělník, a. s. se sídlem v Kladně přijmou právníka

 17. krimi

  Děti na zahradě mateřské školy vyhrabaly z hlíny lidské ostatky

 18. sport

  Pohár města Kladna si odvezlo Karlovarsko, domácí tým skončil třetí

 19. foto

  Rytíři doma nestačili na Hradec Králové a zapsali druhou porážku

 20. sport

  Jednoznačná záležitost. Florbalisté Kladna smetli Havířov vysoko 12:4