Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 11. Červen 2019 07:00

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například do Kutné Hory na operní týden, v Rožmitále pod Třemšínem se koná Slavnost královny Johanky a u Benátek nad Jizerou můžete navštívit hudební festival Votvírák.

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce v týdnu od 10. do 16. června

Votvírák (14. až 16. června)

I když hudební fanoušci svoji festivalovou sezónu už s největší pravděpodobností „otevřeli“, není nic proti ničemu s „otvíráním“ pokračovat, protože příjemných zážitků není nikdy dost a jeden z největších českých multižánrových festivalů Votvírák se mezi ty nejlepší události léta určitě zařadí. Postačí vyjmenovat jen několik hvězd ze seznamu potvrzených interpretů: Kryštof, Divokej Bill, Wohnout, Mandrage, Mirai, Skyline, Imodium, Vypsaná fiXa, Rytmus, PSH, Horkýže slíže, Mňága a Žďorp, Sto zvířat, Gaia Mesiah, Xindl X, Jaroslav Uhlíř, Hana Zagorová. Více se dočtete ZDE:

Operní týden Kutná Hora (15. až 23. června)

Vznešené prostředí historického centra Kutné Hory je tou nejlepší kulisou pro vzletné árie. Operní týden, který se odehraje od 15. do 23. června, osloví diváky jak místem svého konání, do něhož se tóny vážné hudby více než hodí, tak složením účinkujících, kteří patří mezi uznávané české a zahraniční kapacity ve svém oboru. Festival bude zahájen vystoupením nazvaným „Králové opery – koncert tří tenorů“ a představí tři zahraniční pěvce: Paola Lardizzoniho, Luciana Mastra a Gianlucu Zampieriho. Koncert nabídne to nejlepší ze světových tenorových skladeb, zazní jak nejznámější operní árie, tak jiné italské písně. Na své si přijdou zejména milovníci děl z pera Verdiho, Pucciniho, Leoncavalla a Bizeta. Druhý den se ponese ve znamení pocty Antonínu Dvořákovi. Večer začne skladbou Te Deum v podání sopranistky Pavly Vykopalové a barytonisty Hongyu Chena z Číny, následovat bude symfonie Z Nového světa. Pro operní večer bylo zvoleno dílo Giuseppe Verdiho, slavná opera Trubadúr. V titulní roli vystoupí italský tenorista Paolo Lardizzone, v dalších rolích pak Lívia Obručník Vénosová a Kateřina Jalovcová. Více se dočtete ZDE:

Slavnost královny Johanky (15. června)

Sedmnáctý ročník městské historické slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem se koná v sobotu 15. června. Slavnost věnovaná památce královny Johany z Rožmitálu, druhé manželky Jiřího z Poděbrad každoročně připomíná významné události historie spjaté s tímto místem. Celé město i okolí, školy, divadelníci i spolky se zapojují do tvorby programu, který je díky této kooperaci velmi pestrý a nadchne všechny návštěvníky bez ohledu na věk i záliby. Zajisté zaujmou zajímavá divadelní představení či koncert sboru Třemšínská kvítka. Zlatý hřeb – průvod a korunovace královny – završí velkolepý rytířský turnaj na koních. Strhující bude zajisté i „acoustic punk“ v podání herce Jiřího Schmitzera. Po celý den budou přístupné atrakce jako jarmark, historické kolotoče a dobové hry pro malé i velké. Více se dočtete ZDE:

Tváře expresionismu 1905–1925 (16. června až 15. září)

Galerie Středočeského kraje GASK sídlící v jezuitské koleji v Kutné Hoře se zaměřuje na výtvarné umění 20. a 21. století. Na období mezi 16. červnem a 15. zářím její kurátoři připravili výjimečný projekt nazvaný „Tváře expresionismu (1905–1925)“. Spolupracovali na něm se slovinskou Galerijí Božidar Jakac v Kostanjevici na Krki. Zásadnost této výstavy moderního umění spočívá také ve faktu, že od osamostatnění Slovinska v roce 1991 je první expozicí zabývající se česko-slovinskými vazbami a přispívá tak k dalšímu mapování středoevropského prostoru. Více se dočtete ZDE:

Autor: (red) 1. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 2. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 4. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den

 5. zprávy

  Podívejte se, jak by mohlo vypadat sídliště Rozdělov Sever po revitalizaci

 6. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento týden v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 7. foto

  FOTO: Kladenský zámecký areál ozdobily obří kované plastiky

 8. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 9. zprávy

  Lidé ve středních Čechách nestojí o další větrné elektrárny

 10. krimi

  Zloději na Kladensku vykradli auto, jen o chvíli později už je měla policie

 11. zprávy

  Těžbu uhlí na Kladensku dodnes připomíná několik důlních objektů

 12. sport

  Fotbalisté Kladna a Slaného se utkají po třiapadesáti letech!

 13. zprávy

  Dvě kladenské školky se budou pyšnit novou zahradou

 14. krimi

  Mobil do kapsy kalhot nepatří, to už ví i muž z Kladna

 15. pozvánka

  Den dětského úsměvu se bude už pojedenácté konat na Sletišti

 16. sport

  Daniel Lehar zazářil na Zlaté tretře!

 17. foto

  Podjezd ve Vodárenské se zasypávat nebude, ujistili zástupci města veřejnost

 18. foto

  VIDEO: Kladenští strážníci na Sletišti předvedli zásah proti ozbrojenému muži

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Čaka, chcete ho?

 20. zprávy

  Třetí nejlepší přehradu z vlnité lepenky postavili studenti z Kladna