Šest týdnů netrénoval, přesto má Antonín Stejskal čtyřikrát zlato!

Pondělí, 10. června 2019 08:10

O víkendu se uskutečnily Letní poháry České republiky pro oblast Čechy jedenáctiletých a desetiletých v plavání. Mezi nejlepšími nadějemi se neztratili ani závodníci z Klubu sportovního plavání Kladno. Zazářil především desetiletý Antonín Stejskal, který se stal hned čtyřikrát mistrem Čech! Stříbro a bronz vybojovala Natálie Loudová v kategorii jedenáctiletých.

Antonín Stejskal (Foto: Archiv Antonína Stejskala)

Jedenáctiletí startovali v Chomutově. Mezi padesáti osmi kluby byly i tři z Kladna. Vedle KSP měly zde své zástupce i ELMA a SABR. Na medailové pozice se dostala Natálie Loudová, která si vylepšila hned pět osobních rekordů. Dařilo se jí zvláště v prsařských disciplínách. Na 200 m byla časem 3:02,17 min druhá a na poloviční trati třetí výkonem 1:27,19 min. Dále doplavala ještě pátá na 50 m volným stylem za rovných 32 sekund.

Smůlu měla opět Patricie Jílková. Podobně jako při Zimním poháru i nyní skončila dvakrát těsně pod stupni vítězů, tedy na čtvrtých místech. A to v závodech volným způsobem na 400 m (5:23,24 min) a 800 m (11:09,25 min). K tomu byla ještě pátá na 200 m znak (2:53,88 min). Pátá se umístila rovněž štafeta na 4 x 50 mix časem 2:31,46 min.

Desetiletí se sešli v bazénu v Praze-Radlicích. Zde se prezentovalo padesát pět klubů, z Kladna vedle KSP ještě ELMA. Jednoznačně nejúspěšnějším plavcem se stal již zmíněný Antonín Stejskal. „Toníček nemohl šest týdnů trénovat z důvodu opakovaných onemocnění. Poprvé přišel na trénink až v pondělí před závody. Bylo jasné, že nemůže atakovat svoje maxima, přesto prokázal talent a ze šesti individuálních startů dokázal čtyřikrát vyhrát,“ chválil Stejskala předseda TJ LaRS Kladno Slavomír Cirnfus.

Nejmladší kladenská naděje opanovala prsařské tratě na 50 m (43,92 s) a 100 m (1:34,77 min), dále pak polohovky na 100 m (1:27,38 min) a dvojnásobnou vzdálenost (3:12,21 min).

Matěj Štěpán obsadil pátou pozici na 50 m volným způsobem (35,24 s) a byl šestý taktéž volně na 100 m (2:55,39 min), dále pak ještě v polohovém závodě na téže distanci (1:32,84 min).