Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

FOTO: Běhu míru Kladno – Lidice se aktivně účastnil i primátor Jiránek

Pondělí, 10. června 2019 07:40

Běh míru Kladno – Lidice se letos uskutečnil již posedmé. Startovalo se buď z Kladna, nebo Hřebče. Běžci svojí účastí podpořili handicapované děti z kladenské školy Korálek. Akci si nenechal ujít ani kladenský primátor Dan Jiránek. Úderem sobotní půl jedenácté ho společně s ostatními na trať vyslal výstřelem ze startovní pistole senátor Jiří Dienstbier.

Běhu míru Kladno – Lidice se aktivně účastnil i primátor Jiránek (Foto: KL)

Závod byl vypsán pro kategorie atletů, seniorů, koloběžkářů, dětí a rodičů s kočárky a pořádala ho Krajská rada seniorů Středočeského kraje pod záštitou děkana Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Sedmý ročník se letos poprvé běžel o Pohár hejtmanky Středočeského kraje, která ho vítězům osobně předala.

Start atletů se uskutečnil v 10:30 u gymnázia na náměstí E. Beneše 1 v Kladně. Trasa byla dlouhá 8,7 kilometru, z toho se první čtyři kilometry běžely manifestačně. Ostrý start se odehrál za lesoparkem, cíl byl u Růžového sadu Památníku Lidice.

V cíli závodu se poté odehrál doprovodný program, v rámci kterého si účastníci i návštěvníci mohli prohlédnout nová auta Škoda, fakultní sanitku používanou ZZS, případně si nechat změřit bezplatně tlak i cukr v krvi. Děti se mohly zúčastnit soutěže Malý záchranář a vyfotografovat se s maskotem ČVUT i známými osobnostmi z oblasti sportu a kultury.

Po ukončení závodu a vyhlášení vítězů všech kategorií byly položeny kytice k sousoší dětí Lidic, letos poprvé za hudebního houslového doprovodu.

Hlavní cenou byl voucher na víkendové zapůjčení vozidla Škoda. Závodníci na prvním až třetím místě obdrželi finanční odměnu, které se někteří z nich vzdali ve prospěch Korálku. Každý účastník pak dostal tašku s občerstvením, znakem Běhu míru a pamětním listem.

Nutno pochválit i kladenskou městskou policii, která všem účastníkům zajišťovala bezpečný běh městem a v cíli dohlížela na hladký průběh celé akce.


Autor: (red)