Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Naštvaný senior poškrábal špatně parkující vozidlo, pak toho litoval

Sobota, 8. Červen 2019 11:00

Třiasedmdesátiletý muž z Kladna čelí podezření z přečinu poškození cizí věci poté, co v polovině května „vzal spravedlnost do vlastních rukou“ a poškrábal špatně parkující vozidlo, na kterém způsobil škodu za sedm tisíc korun.

Naštvaný senior poškrábal špatně parkující vozidlo, pak toho litoval (Ilustrační foto: KL)

Policisté seniora vypátrali díky záznamu z městského kamerového systému. Po třech týdnech od události ho předvolali k podání vysvětlení.

Při výslechu na služebně se muž obhajoval, že vzal spravedlnost do svých rukou, protože ho rozčiluje špatné parkování řidičů, kteří omezují další účastníky silničního provozu. Konkrétně řidička poškozeného vozidla podle něj zaparkovala šikmo přes dvě parkovací stání a on jí chtěl dát za vyučenou. Vzal tedy klíče a prošel se kolem levého boku automobilu. Zanechal za sebou více než metr a půl dlouhou souvislou rýhu v laku. Potom stejným způsobem „vyzdobil“ i páté dveře. Podotkl ale, že svého činu lituje a že veškerou škodu poškozené řidičce uhradí. Zodpovědnosti ho to však nezbaví.

„Ve středu 5. června ve zkráceném přípravném řízení sdělila policistka Obvodního oddělení Kladno-město třiasedmdesátiletému muži podezření z přečinu poškození cizí věci, kterého se dopustil 15. května 2019 v odpoledních hodinách v Kladně v ulici Sportovců na parkovišti u městského sportoviště Sletiště,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)