Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Strážníci v Kladně zastavili dodávku, kterou nikdo neřídil

Pondělí, 3. Červen 2019 07:40

Když kladenští strážníci ve čtvrtek večer u obchodního domu v Kročehlavech zastavili dodávku bez registrační značky, nestačili se divit. Jakmile auto zabrzdilo, šofér bleskurychle opustil sedadlo za volantem a snažil se hlídce nalhat, že on rozhodně neřídil.

Strážníci v Kladně zastavili dodávku, kterou nikdo neřídil (Foto: MP Kladno)

K lhaní měl muž několik dobrých důvodů. Neměl u sebe žádné doklady a navíc má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Toho si byl nejspíš vědom i jeho spolujezdec, který se ho snažil krýt, i když ani on údajně dodávku neřídil. Divadlo skončilo poté, co strážníci oba muže upozornili, že celou situaci zachytil kamerový systém ve služebním vozidle. Řidič se poté přiznal a předložil ručně psanou smlouvu, ve které stálo, že vůz kupuje na náhradní díly. Při lustraci strážnici zjistili, že muž nemá za volantem co pohledávat a navíc byl jen před několika hodinami zadržen při krádeži.

To si ho v obchodním domě všimla ostraha, když se snažil v tašce bez placení pronést zboží za více než tisíc korun. Na místo přijela hlídka strážníků, která ho převezla ke zjištění totožnosti na policejní oddělení v Kročehlavech. Ukázalo se, že byl v posledních třech letech za majetkovou činnost pravomocně odsouzen. Po provedení prvotních úkonů ho policisté propustili, aby se o pár hodin později na služebnu vrátil poté, co ho strážníci zastavili v dodávce.

Autor: (jk)