Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Najatá žena na úklid domu si nakradla za skoro 120 tisíc korun

Neděle, 2. Červen 2019 12:00

Najmete si paní na úklid a ona vám začne krást věci? I to se může stát. Obviněná byla zaměstnána jako pomocnice v domácnosti u manželů bydlících v rodinném domu v Žilině na Kladensku. Při své práci si ale chtěla ještě „přivydělat“, proto se odhodlala nejen ke krádeži hotovosti, ale i velkého množství šperků.

Najatá žena na úklid domu si nakradla za skoro 120 tisíc korun (Ilustrační foto: KL)

Když manželé zjistili, že jim z domu mizí věci, domnívali se, že zlodějem je právě žena najatá na úklid. Své podezření proto nahlásili na policii, která dotyčnou usvědčila pomocí nainstalovaných kamer.

„Kriminalisté se začali případem intenzivně zabývat a se souhlasem majitelů nainstalovali do domu operativní prostředky, konkrétně bezpečnostní kamerový systém. Podezření se potvrdilo, kdy byla žena zachycena na kamerách, jak odcizila z ložnice náramek z bílého kovu a z pracovního stolu finanční hotovost,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Vykutálená uklízečka se ke všem krádežím doznala. Škoda na odcizených špercích a finanční hotovosti byla vyčíslena na 119.000 korun. Třicetiletá žena si již také převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro pokračující přečin krádeže z rukou vyšetřovatelky služby kriminální policie. Za tento čin ji hrozí odnětí svobody po dobu šest měsíců až tří roků.

Autor: Karolína Jindrová