Teplárna Kladno Central Kladno heckl.cz heckl.cz Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno Jaroš
  • SAMK
  • Rozverný duch
  • Labyrint Kladno

Na Středočeském jízdném vyplatil kraj téměř již čtyři miliony korun

Neděle, 2. června 2019 09:00

Rada Středočeského kraje schválila proplacení dalšího balíčku darů v rámci projektu Středočeského jízdného určeného žákům, studentům, učňům a seniorům nad 65 let věku. Radní o jejich poskytování rozhodují průběžně na základě neveřejného seznamu žádostí. Celkem už bylo od září loňského roku do konce letošního dubna vyplaceno přes 3,8 milionu korun.

Budova Středočeského kraje v Praze

„Proplácíme formou darů 25 procent jízdného školákům a seniorům. Díky příspěvku od státu ve výši 75 procent tak mohou tito Středočeši jezdit zcela zdarma. Středočeské jízdné propagujeme při každé příležitosti a jsem ráda, že této možnosti využívá stále více lidí,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Výplaty probíhají na základě doručených žádostí. Veškeré informace včetně formulářů najdou zájemci na krajském webu ZDE:. Seznamy žadatelů i obdarovaných, které v rámci projektu schvaluje rada kraje, jsou však neveřejné, a to z pochopitelných důvodů ochrany osobních údajů žadatelů.

Středočeský kraj zahájil projekt v září 2018, v jeho rámci mohou za předem stanovených podmínek žádat kraj školáci i senioři o úhradu nákladů spojených s dojížděním.

Autor: Helena Frintová