Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Zloděj se u Kamenných Žehrovic vloupal do dílny, vybrakoval odstavené auto

Sobota, 1. Červen 2019 09:00

Do autoservisu mezi Kamennými Žehrovicemi a Srby se patrně v noci z pondělka na úterý vloupal zloděj. Z odstaveného vozidla vybral, co se dalo a pokračoval do dílny, ze které si odnesl náčiní v hodnotě několika tisíc korun.

Zloděj se u Kamenných Žehrovic vloupal do dílny, vybrakoval odstavené auto (Ilustrační foto: KL)

Zatím neznámý pachatel se do areálu autoservisu vloupal v době od 14 hodin dne 27. května do osmi hodin ráno dne následujícího. Překonal oplocení areálu a z odstaveného vozu Ford Mondeo odmontoval přední světla, chladič, držák na baterii, reproduktory, rádio, volant, stropní světla, filtr box, EGR ventil, tlakovou lištu paliva a trubky, pojistkovou skříňku, kožené sedadlo řidiče, ovládaní světel, řadicí páku a mnoho dalších součástek. Při jejich demontování poškodil ovládaní oken a zámek kapoty.

Potom přes okno pokračoval do dílny v témže areálu. Z ní odcizil pracovní helmu, dvě aku vrtačky, okružní pilu, přímočarou pilu, elektrický hoblík, elektrickou vrtačku, dva kufry s nářadím, plachtu od vozíku a kombinovanou pilu. Celkem napáchal škodu za 125 tisíc korun.

„Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ informovala Listy policejní mluvčí Michaela Nováková a vzkázala: „Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Stochov nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 881. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.“

Autor: (jk)