Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Unhoští se v jednom vozidle proháněli dva opilí řidiči, oba putovali za katr

Čtvrtek, 30. Květen 2019 07:10

Kuriózní případ dvou opilých řidičů se odehrál v Unhošti na Kladensku. Policisté tam zastavili šoféra pod vlivem, kterému zadrželi řidičský průkaz a odvezli ho do policejní cely. Zanedlouho nato se případ opakoval, jen s tím rozdílem, že za volantem stejného vozu seděla opilá žena. Tu postihl stejný osud jako jejího předchůdce.

Ilustrační foto: KL

K první silniční kontrole došlo v úterý před devátou hodinou večerní, kdy hlídka zastavila osobní automobil Citroën C3. Za jeho volantem seděl šedesátiletý místní muž z Unhoště. Policisté u něj provedli orientační dechovou zkoušku, která ukázala hodnoty 1,07 a 1,02 promile.

„Muži byl na místě odebrán řidičský průkaz. Následně byl zadržen a umístěn do cely,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková. 

Asi po půlhodině se situace opakovala. Stejné vozidlo zastavili v obci Unhošť tentokrát strážníci městské policie. Automobil v tomto případě řídila čtyřiačtyřicetiletá žena, opět z Unhoště, u které dechová zkouška prokázala, že i ona seděla za volantem vozidla pod vlivem alkoholu. Displej přístroje ukázal hodnoty 1,33 a 1,44 promile. Hlídka přivolala Policii ČR.

„I tentokrát zadrželi policisté Obvodního oddělení Unhošť ženě řidičský průkaz, hříšnici následně umístili do cely,“ řekla mluvčí Nováková.

Oba případy jsou nyní zpracovávány ve zkráceném přípravném řízení a podezřelým hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok za mřížemi.

Autor: (red)


</