Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Postarší recidivista z Kladna toužil jít do vězení, přání se mu splnilo

Úterý, 28. Květen 2019 08:00

V minulých týdnech policisté v Kladně opakovaně při pokusu o krádež zadrželi postaršího muže, který se přiznal, že nemá kde bydlet a porušováním zákona si chce vykoledovat pobyt ve vězení. Tam se také dostane poté, co se vloupal do kavárny, kde přenocoval v kuchyni.

Postarší recidivista z Kladna toužil jít do vězení, přání se mu splnilo

Ve středu 22. května večer se muž ukryl v budově hotelu v Kladně na Sítné. Počkal do skončení provozní doby tamní kavárny a poté, co personál odešel domů, násilně vnikl dovnitř. Jeho kroky vedly do kuchyně, kde vypáčil dveře mrazniček, ze kterých sice nic nesebral, ale tím, že je nechal otevřené, znehodnotil syrové maso, které v nich bylo uloženo. Z lednice si pak vzal jídlo, část ho snědl a z chladicích boxů sebral láhve s alkoholem, které vypil. Celkem projedl a propil více než jedenáct set korun. V kavárně pak setrval do ranních hodin dalšího dne, kdy ho našla uklízečka, která zavolala policii.

„Pětapadesátiletý muž z Kladenska byl převezen do policejní cely a ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření z přečinu krádeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky. Byl dán návrh na vzetí do vazby, čemuž soud vyhověl a 24. května výtečník putoval do vazební věznice,“ informovala Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)