Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

Drahomír Kadlec: I když jsme na titul nedosáhli, posunuli jsme se výše!

Sobota, 25. Květen 2019 11:00

Celá kladenská hokejbalová veřejnost čekala, zda hráči Alpiqu dotáhnou svoje snažení až na samý vrchol. Ale finálový soupeř Kert Park Praha byl nakonec nad jejich síly. Jak hodnotí celou sezónu trenér Drahomír Kadlec?

Drahomír Kadlec (Foto: KL)

Není ani týden po celé finálové sérii. Již jste vydýchal zklamání?

Dopadlo to, jak to dopadlo. Přiznávám, čekal jsem, že budeme hrát déle. Ale Kert byl o něco lepší. Nedostávali jsme žádné velké „dardy“, dvakrát jsme prohráli venku v prodloužení, doma potom prakticky 0:1, když druhou branku jsme dostali při naší power-play. Určitě jsme se posunuli výše, i když hráči i celý realizační tým chtěli titul, ale asi jsme dosáhli maxima.

Když si promítnete všechna tři střetnutí, který zápas byl pro celou sérii rozhodující, kdy jste byli nejblíže výhře?

Škoda prvního utkání, kdy jsme v prodloužení za nerozhodného stavu nevyužili přesilovou hru, zatímco soupeř byl o chvíli později v početní výhodě úspěšnější. Druhý zápas byl prakticky přes kopírák, bohužel znovu nám nešly přesilovky. To se potvrdilo i ve třetím střetnutí.

Právě zmíněné přesilové hry rozhodly všechny tři zápasy. Kert dal v každém utkání v početní výhodě minimálně jeden gól, naopak vaši svěřenci vyšli pokaždé naprázdno. Proč se nepodařilo velkou zbraň Pražanů eliminovat? 

Kert má hodně šikovné útočníky. V jejich přesilovkové pětici nebyl jediný bek, Jsou hodně silní, dokáží si vyhovět a je patrná jejich velká zkušenost jak z extraligových bojů, tak z reprezentace. Neměli třeba hodně střel, ale dokázali nabídnutou šanci využít. Bohužel naši kluci byli v početních výhodách bázlivější, báli se vystřelit. Přesilovka se musí hrát jako při hře pět na pět, na sto procent. Nechci se vymlouvat, ale máme stále mladý tým a víme, kde nás tlačí bota, na co se musíme zaměřit.

Po druhém utkání jste říkal, že se musíte na přesilovky více zaměřit. Proč to nevyšlo, bylo to způsobené tím, že si hráči přestali věřit?

Kluci se na domácí vystoupení hodně těšili. Absolvovali jsme společný oběd, pak jsme přešli na hřiště. Všichni věděli, co musí udělat. A právě důležitost a zodpovědnost zápasu jim nakonec svazovala ruce i nohy. Celé střetnutí jsme absolvovali tak, jako bychom hráli se ze zataženou ruční brzdou. Kluci se báli udělat chybu. Měli v sobě blok, aby něco nepokazili, což takhle nejde hrát. Ale i tak jsem na tým hrdý, potřebuje jen získat další zkušenosti.

Zkuste vyjádřit spokojenost celého ročníku v procentech?

Mužstvo potvrdilo, že chce neustále vyhrávat. Dali jsme si postupné cíle, úspěšně zvládnout základní část, přejít v play-off přes první i druhé kolo až do finále. Takže musíme být spokojeni, když jsme skončili na druhém místě, stejně jako po základní části. Chtěli jsme více, ale bohužel to nevyšlo. Ale i tak se před kluky za jejich výkony klaním.

Jak jste viděl jednotlivé hráče v průběhu sezóny?

Máme silnou gólmanskou dvojici. Honza Jirotka i Filip Hájek odváděli skvělé výkony. V obraně vedle zkušených Dědiče, Soukupa, Pospíšila a eventuálně Šíchy, který alternoval i v útoku, se prosazovali mladíci. Pliml, Haisman a Hrabár mají před sebou slibnou kariéru, pokud na sobě budou stále pracovat. V záloze je ještě Patrik Novák, který je handicapován tím, že v zaměstnání má střídavě ranní a odpolední směnu. Přesto si dokázal vzít několikrát dovolenou, aby mohl být přítomen na tréninku, což je obdivuhodné. V útoku se hodně dařilo Pražákovi, který se bohužel v semifinále proti Plzni zranil a ve finále ho újma dost omezovala. Svoje si určitě uhrál Špaček. Příjemně překvapil po návratu do dresu Alpiqu Schnaubelt, dařilo se i Prokopovi, který je hodně šikovný, ale potřebuje zesílit. Procházka a Kohout by měli být do dvou let vůdčími osobnostmi družstva. Barnošák je velký bojovník, už do týmu zapadl, ale potřebuje zapracovat na běhání a zrychlení. Dan Hnízdil má velké zkušenosti, ale omezilo ho zranění a přece jenom se na něm trochu projevuje jeho věk. Více se čekalo od Štěpáníka, když kvůli škole nemohl tolik trénovat,  ale v posledních utkáních se mu již dařilo. Největším zklamáním byl pro mě, jak jsem již dříve říkal, přístup Radka Šímy. Nezklamal jenom mě, ale celý tým. Jsem zvědav, jestli si v hlavě přehodnotí svoje priority. Nováček Eitler si prvním rokem nevedl špatně, ale projevilo se něm, že předtím hrál nižší soutěže. Pokud vydrží, bude to jenom dobře. Nesmím zapomenout na mladíky Kamenáře a Důrase, kteří prokázali svůj talent a určitě v příští sezóně dostanou podstatně více šancí.

Budou velké změny v týmu?  

Se všemi hráči se sejdeme 3. června, kdy budeme mít pohovory a řekneme si vzájemné představy. Hned po finále nám oznámil Petr Šícha, že ze zdravotních důvodů končí s kariérou. Má potíže s koleny, pro Alpiq toho udělal skutečně hodně, ale doufám, že si svoje rozhodnutí ještě promyslí. Uvidíme, jak se ukáže situace kolem Honzy Pospíšila, který u nás hostoval z Rakovníka. Byli bychom rádi, kdyby u nás ještě alespoň rok hrál. Ve hře je stále David Šrámek, je také pozván a dozvíme se, jak to vypadá s jeho zdravotním stavem. Přiznávám, že ve hře máme nějaká jména, která by mohla kádr posílit.

Autor: (rc) 1. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 2. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 4. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den

 5. zprávy

  Podívejte se, jak by mohlo vypadat sídliště Rozdělov Sever po revitalizaci

 6. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento týden v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 7. foto

  FOTO: Kladenský zámecký areál ozdobily obří kované plastiky

 8. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 9. zprávy

  Lidé ve středních Čechách nestojí o další větrné elektrárny

 10. krimi

  Zloději na Kladensku vykradli auto, jen o chvíli později už je měla policie

 11. zprávy

  Těžbu uhlí na Kladensku dodnes připomíná několik důlních objektů

 12. sport

  Fotbalisté Kladna a Slaného se utkají po třiapadesáti letech!

 13. zprávy

  Dvě kladenské školky se budou pyšnit novou zahradou

 14. krimi

  Mobil do kapsy kalhot nepatří, to už ví i muž z Kladna

 15. pozvánka

  Den dětského úsměvu se bude už pojedenácté konat na Sletišti

 16. sport

  Daniel Lehar zazářil na Zlaté tretře!

 17. foto

  Podjezd ve Vodárenské se zasypávat nebude, ujistili zástupci města veřejnost

 18. foto

  VIDEO: Kladenští strážníci na Sletišti předvedli zásah proti ozbrojenému muži

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Čaka, chcete ho?

 20. zprávy

  Třetí nejlepší přehradu z vlnité lepenky postavili studenti z Kladna