Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Halloween v Labyrintu

Drahomír Kadlec: I když jsme na titul nedosáhli, posunuli jsme se výše!

Sobota, 25. Květen 2019 11:00

Celá kladenská hokejbalová veřejnost čekala, zda hráči Alpiqu dotáhnou svoje snažení až na samý vrchol. Ale finálový soupeř Kert Park Praha byl nakonec nad jejich síly. Jak hodnotí celou sezónu trenér Drahomír Kadlec?

Drahomír Kadlec (Foto: KL)

Není ani týden po celé finálové sérii. Již jste vydýchal zklamání?

Dopadlo to, jak to dopadlo. Přiznávám, čekal jsem, že budeme hrát déle. Ale Kert byl o něco lepší. Nedostávali jsme žádné velké „dardy“, dvakrát jsme prohráli venku v prodloužení, doma potom prakticky 0:1, když druhou branku jsme dostali při naší power-play. Určitě jsme se posunuli výše, i když hráči i celý realizační tým chtěli titul, ale asi jsme dosáhli maxima.

Když si promítnete všechna tři střetnutí, který zápas byl pro celou sérii rozhodující, kdy jste byli nejblíže výhře?

Škoda prvního utkání, kdy jsme v prodloužení za nerozhodného stavu nevyužili přesilovou hru, zatímco soupeř byl o chvíli později v početní výhodě úspěšnější. Druhý zápas byl prakticky přes kopírák, bohužel znovu nám nešly přesilovky. To se potvrdilo i ve třetím střetnutí.

Právě zmíněné přesilové hry rozhodly všechny tři zápasy. Kert dal v každém utkání v početní výhodě minimálně jeden gól, naopak vaši svěřenci vyšli pokaždé naprázdno. Proč se nepodařilo velkou zbraň Pražanů eliminovat? 

Kert má hodně šikovné útočníky. V jejich přesilovkové pětici nebyl jediný bek, Jsou hodně silní, dokáží si vyhovět a je patrná jejich velká zkušenost jak z extraligových bojů, tak z reprezentace. Neměli třeba hodně střel, ale dokázali nabídnutou šanci využít. Bohužel naši kluci byli v početních výhodách bázlivější, báli se vystřelit. Přesilovka se musí hrát jako při hře pět na pět, na sto procent. Nechci se vymlouvat, ale máme stále mladý tým a víme, kde nás tlačí bota, na co se musíme zaměřit.

Po druhém utkání jste říkal, že se musíte na přesilovky více zaměřit. Proč to nevyšlo, bylo to způsobené tím, že si hráči přestali věřit?

Kluci se na domácí vystoupení hodně těšili. Absolvovali jsme společný oběd, pak jsme přešli na hřiště. Všichni věděli, co musí udělat. A právě důležitost a zodpovědnost zápasu jim nakonec svazovala ruce i nohy. Celé střetnutí jsme absolvovali tak, jako bychom hráli se ze zataženou ruční brzdou. Kluci se báli udělat chybu. Měli v sobě blok, aby něco nepokazili, což takhle nejde hrát. Ale i tak jsem na tým hrdý, potřebuje jen získat další zkušenosti.

Zkuste vyjádřit spokojenost celého ročníku v procentech?

Mužstvo potvrdilo, že chce neustále vyhrávat. Dali jsme si postupné cíle, úspěšně zvládnout základní část, přejít v play-off přes první i druhé kolo až do finále. Takže musíme být spokojeni, když jsme skončili na druhém místě, stejně jako po základní části. Chtěli jsme více, ale bohužel to nevyšlo. Ale i tak se před kluky za jejich výkony klaním.

Jak jste viděl jednotlivé hráče v průběhu sezóny?

Máme silnou gólmanskou dvojici. Honza Jirotka i Filip Hájek odváděli skvělé výkony. V obraně vedle zkušených Dědiče, Soukupa, Pospíšila a eventuálně Šíchy, který alternoval i v útoku, se prosazovali mladíci. Pliml, Haisman a Hrabár mají před sebou slibnou kariéru, pokud na sobě budou stále pracovat. V záloze je ještě Patrik Novák, který je handicapován tím, že v zaměstnání má střídavě ranní a odpolední směnu. Přesto si dokázal vzít několikrát dovolenou, aby mohl být přítomen na tréninku, což je obdivuhodné. V útoku se hodně dařilo Pražákovi, který se bohužel v semifinále proti Plzni zranil a ve finále ho újma dost omezovala. Svoje si určitě uhrál Špaček. Příjemně překvapil po návratu do dresu Alpiqu Schnaubelt, dařilo se i Prokopovi, který je hodně šikovný, ale potřebuje zesílit. Procházka a Kohout by měli být do dvou let vůdčími osobnostmi družstva. Barnošák je velký bojovník, už do týmu zapadl, ale potřebuje zapracovat na běhání a zrychlení. Dan Hnízdil má velké zkušenosti, ale omezilo ho zranění a přece jenom se na něm trochu projevuje jeho věk. Více se čekalo od Štěpáníka, když kvůli škole nemohl tolik trénovat,  ale v posledních utkáních se mu již dařilo. Největším zklamáním byl pro mě, jak jsem již dříve říkal, přístup Radka Šímy. Nezklamal jenom mě, ale celý tým. Jsem zvědav, jestli si v hlavě přehodnotí svoje priority. Nováček Eitler si prvním rokem nevedl špatně, ale projevilo se něm, že předtím hrál nižší soutěže. Pokud vydrží, bude to jenom dobře. Nesmím zapomenout na mladíky Kamenáře a Důrase, kteří prokázali svůj talent a určitě v příští sezóně dostanou podstatně více šancí.

Budou velké změny v týmu?  

Se všemi hráči se sejdeme 3. června, kdy budeme mít pohovory a řekneme si vzájemné představy. Hned po finále nám oznámil Petr Šícha, že ze zdravotních důvodů končí s kariérou. Má potíže s koleny, pro Alpiq toho udělal skutečně hodně, ale doufám, že si svoje rozhodnutí ještě promyslí. Uvidíme, jak se ukáže situace kolem Honzy Pospíšila, který u nás hostoval z Rakovníka. Byli bychom rádi, kdyby u nás ještě alespoň rok hrál. Ve hře je stále David Šrámek, je také pozván a dozvíme se, jak to vypadá s jeho zdravotním stavem. Přiznávám, že ve hře máme nějaká jména, která by mohla kádr posílit.

Autor: (rc) 1. zprávy

  Více než 50 kontejnerů v Kladně podporuje děti z Klokánků

 2. krimi

  Správkyni sportoviště na Kablovce ohrožovali muži s mačetami

 3. zprávy

  Dobří andělé pomáhají i rodině ve Slaném

 4. info z radnice

  Společně v Kladně: Rozhodněte, které projekty se budou realizovat

 5. krimi

  Na nádraží v Kamenných Žehrovicích řádil zloděj, odnesl nářadí za 200 tisíc

 6. video

  VIDEO: Kladenské divadlo se připravuje na premiéru hry Miluju Tě, ale…

 7. pozvánka

  V kladenském kině Sokol vystoupí Ondřej Ruml se svou one man show

 8. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Luckyho, chcete ho?

 9. krimi

  Kladenští strážníci se o víkendu potýkali s vandaly i rušením nočního klidu

 10. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Karlíka, chcete ho?

 11. zprávy

  Obyvatelé Libušína si stěžují na hluk ze střelnic, jedna z nich možná skončí

 12. rozhovor

  Florbalisty ve středu požene osm stovek školáků. Je to výjimečná akce, říká šéf Kanonýrů

 13. foto

  FOTO: Kladenští kufroběžci letos vyběhli už poosmadvacáté

 14. foto

  Kladno vyhlásilo výsledky architektonické soutěže na počest rodáka Antonína Raymonda

 15. video

  Divadlo Lampion má za sebou premiéru pohádky Kde bydlí strach

 16. zprávy

  Kladenské autobusové nádraží bude mít nové označníky zastávek

 17. krimi

  Psychicky nemocný senior se potuloval Vrapicemi se sekerou v ruce

 18. sport

  Rytíře čeká první zápas ve zlatých dresech, fanoušky pak halloweenská atmosféra!

 19. foto

  Dr. Klaun v kladenské nemocnici rozesmál stovky dětí

 20. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Lupiče, chcete ho?