Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

Kladno chce více spolupracovat se středočeskými městy a lákat turisty na památky

Neděle, 26. Květen 2019 12:00

Větší informační provázanost se středočeskými městy, možný vznik samostatné destinační agentury pro Kladensko a přidružené regiony či vytvoření Kladenské industriální stezky. To jsou jen některé z cílů Kladna v oblasti cestovního ruchu pro následující roky.

Kladno chce více spolupracovat se středočeskými městy a lákat turisty na památky (Ilustrační foto: KL)

Město Kladno plánuje uzavřít členství v krajské destinační agentuře STŘEDNÍ ČECHY. Tu založil Středočeský kraj v loňském roce a přizval všechna okresní města, Hospodářskou komoru ČR a Asociaci podnikatelů v cestovním ruchu. Návrh na přistoupení projednají kladenští radní a následně předloží ke schválení na nejbližším zasedání zastupitelstva.

„Členství v agentuře města finančně nijak nezavazuje, přitom přináší řadu výhod. Společně s krajem mohou členská města získávat dotační prostředky na rovnoměrný rozvoj cestovního ruchu v kraji. Zároveň si od členství slibujeme užitečné sdílení informací a zkušeností i koordinaci aktivit v rámci pracovní skupiny, například při plánování velkých kulturních akcí v kraji a podobně. Nespornou výhodou je také možné provázání informačních kanálů kraje a měst pro vzájemnou propagaci a tak dále,“ říká kladenský radní pro sport a cestovní ruch Jiří Chvojka. 

V návaznosti na jednání o budoucí koncepci, případně transformaci oblastní agentury Bohemia Centralis zvažuje Kladno také vznik samostatné, flexibilnější destinační agentury. „Bohemia Centralis měla dosud spolu s Kladnem celkem šest členů. Pokrývala poměrně rozsáhlé území západu středních Čech, kde se mezi regiony často složitě hledá tématické propojení. Navíc tento spolek postrádá certifikaci potřebnou pro spolupráci s krajskou destinační agenturou, proto nás v červnu čekají zmíněná jednání o budoucí podobě Bohemia Centralis,“ vysvětluje zastupitelka Statutárního města Kladna pověřená pro oblast cestovní ruchu Petra Melčová a dodává: „Zároveň přemýšlíme o vzniku nové, menší a efektivnější destinační agentury, v níž by se Kladno mohlo spojit jen s regiony se společnou charakterovou linkou. Například s městem Kralupy nad Vltavou sdílíme industriální historii, na kterou chceme přilákat turisty.“

Právě zaměření na využití potenciálu Kladna coby bývalého průmyslového gigantu s řadou zajímavých industriálních i architektonických památek v cestovním ruchu je jedním z důležitých cílů největšího středočeského města pro následující roky. „Proto připravujeme otevření muzea architektonicky unikátních rozdělovských věžáků a rádi bychom se pokusili v budoucnu spojit do turistické stezky přitažlivá místa bývalých průmyslových areálů, jako jsou vápenné věže bývalé Vojtěšské huti na Koněvu či krajský skanzen Mayrau ve Vinařicích. Přispět k přilákání turistů do města by mohla i uvažovaná cyklostezka spojující Kladno s hlavním městem Prahou,“ nastiňuje některé z plánů primátor města Dan Jiránek.

Autor: Štěpánka Filipová 1. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 2. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 4. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den

 5. zprávy

  Podívejte se, jak by mohlo vypadat sídliště Rozdělov Sever po revitalizaci

 6. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento týden v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 7. foto

  FOTO: Kladenský zámecký areál ozdobily obří kované plastiky

 8. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 9. zprávy

  Lidé ve středních Čechách nestojí o další větrné elektrárny

 10. krimi

  Zloději na Kladensku vykradli auto, jen o chvíli později už je měla policie

 11. zprávy

  Těžbu uhlí na Kladensku dodnes připomíná několik důlních objektů

 12. sport

  Fotbalisté Kladna a Slaného se utkají po třiapadesáti letech!

 13. zprávy

  Dvě kladenské školky se budou pyšnit novou zahradou

 14. krimi

  Mobil do kapsy kalhot nepatří, to už ví i muž z Kladna

 15. pozvánka

  Den dětského úsměvu se bude už pojedenácté konat na Sletišti

 16. sport

  Daniel Lehar zazářil na Zlaté tretře!

 17. foto

  Podjezd ve Vodárenské se zasypávat nebude, ujistili zástupci města veřejnost

 18. foto

  VIDEO: Kladenští strážníci na Sletišti předvedli zásah proti ozbrojenému muži

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Čaka, chcete ho?

 20. zprávy

  Třetí nejlepší přehradu z vlnité lepenky postavili studenti z Kladna