Prázdninový Central Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Království hraček Bambule

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 21. Květen 2019 07:10

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například na Noc kostelů, hudební nebo gastro festival. Dále vás čekají veteráni pod zámkem, muzejní noc a pochod havířů.

Akce na týden od 20. do 31. května

Noc kostelů (24. května)

V pátek 24. května se otevřou brány stovek českých kostelů a své návštěvníky uvítají až do pozdních nočních hodin. Také Středočeský kraj se již desátým rokem účastní této celorepublikové akce. Letos zde bude zpřístupněno na dvě stovky kostelů a modliteben. Poznat významné církevní památky z jiné perspektivy je možné jak ve větších městech, tak v malých vesničkách. Bohatý program chystá například chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, nezapomenutelný zážitek si zajisté odnesou i návštěvníci znovuotevřeného evangelického kostela v obci Hořátev. Organizátoři lákají též na rozmanitý doprovodný program, jehož součástí jsou jak výstavy výtvarného umění, tak koncerty, divadelní představení a přednášky. Více se dočtete ZDE:

Mělnická muzejní noc (24. května)

Tématem akce, kterou připravilo Regionální muzeum Mělník, je příroda. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, odbornou přednášku, výstavu a koncert pěveckého sboru. Program je bohatý a nezapomíná ani na děti, pro ty jsou připraveny například interaktivní prohlídka výstavy a čtení pohádky. K odpočinku a posezení láká tamní kavárna, na muzejní noc výjimečně otevřená až do 23:00. Více se dočtete ZDE:

Hudební festival Krásná louka (24.–25. května)

Šestý ročník největší hudební události Mladoboleslavska se odehraje v pátek a v sobotu 24.–25. května na již tradičním místě v areálu Krásná louka. Na dvou pódiích v průběhu dvou festivalových dnů vystoupí takové hvězdy českého hudebního nebe, jako jsou Tomáš Klus, Ben Cristovao, Barbora Poláková nebo hardrocková kapela Škwor. Více se dočtete ZDE:

Gastrofestival v Kutné Hoře (25. května)

Spojení prohlídky historického centra města a jeho památek s gastronomickým zážitkem – neboli něco pro každého! Letošní ročník oslavy výtečného jídla v Kutné Hoře se zaměří jak na pokrmy z lokálních biopotravin, na místní vína a pivo, tak na cizokrajné speciality. Hody doprovodí příjemná hudba a připraven je také program pro děti. Více se dočtete ZDE:

Zahájení sezóny ve Vojenském technickém muzeu Lešany (25. května)

Vojenské technické muzeum Lešany se řadí mezi nejvýznamnější evropské instituce svého druhu. Vzniklo v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren a jeho expozici tvoří více než sedm set historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních i osobních vojenských vozidel a raketová technika. Zahájení jarní sezóny naplánované na sobotu 25. května nabídne mimo jiné ukázku historické techniky v muzejní aréně. Více se dočtete ZDE:

Pochod kutnohorských havířů (25. května)

Milovníci přírody a turistiky si zajisté užijí pochod organizovaný Klubem českých turistů, který se uskuteční v sobotu 25. května. Krásná krajina v okolí Kutné Hory je ideální kulisou a balzámem na stresem zkoušenou psychiku. Více se dočtete ZDE:

Veteráni pod zámkem (25. května)

Veteráni pod zámkem je výstava historických vozidel v nádherném prostředí dobřichovického podzámčí. Klub nadšenců tohoto neobvyklého sběratelského koníčku ji pořádá už druhým rokem. Letos se expozice zaměří na užitkové stroje, zejména na různé druhy traktorů Zetor a na nákladní automobily Tatra. Dále budou k vidění klasické i sportovní historické automobily značek Tatra, Praga, Wikov, Walter, Škoda, Aero, Zbrojovka Brno, Jawa, ČZ, Jaguar, Mercedes-Benz, Rolls-Royce, Lincoln a Chevrolet. Více se dočtete ZDE:

Autor: (red) 1. foto

  FOTO: Sto let fotbalového klubu oslavili ve Velké Dobré s kladenskými Rytíři

 2. zprávy

  Kladenští strážníci se zaměří na zvýšené kontroly konzumace alkoholu nezletilými

 3. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ďábla, chcete ho?

 4. foto

  VIDEO: Žáci z kladenské školy E. Beneše si závěrem roku užili projektový den

 5. zprávy

  Podívejte se, jak by mohlo vypadat sídliště Rozdělov Sever po revitalizaci

 6. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento týden v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 7. foto

  FOTO: Kladenský zámecký areál ozdobily obří kované plastiky

 8. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 9. zprávy

  Lidé ve středních Čechách nestojí o další větrné elektrárny

 10. krimi

  Zloději na Kladensku vykradli auto, jen o chvíli později už je měla policie

 11. zprávy

  Těžbu uhlí na Kladensku dodnes připomíná několik důlních objektů

 12. sport

  Fotbalisté Kladna a Slaného se utkají po třiapadesáti letech!

 13. zprávy

  Dvě kladenské školky se budou pyšnit novou zahradou

 14. krimi

  Mobil do kapsy kalhot nepatří, to už ví i muž z Kladna

 15. pozvánka

  Den dětského úsměvu se bude už pojedenácté konat na Sletišti

 16. sport

  Daniel Lehar zazářil na Zlaté tretře!

 17. foto

  Podjezd ve Vodárenské se zasypávat nebude, ujistili zástupci města veřejnost

 18. foto

  VIDEO: Kladenští strážníci na Sletišti předvedli zásah proti ozbrojenému muži

 19. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Čaka, chcete ho?

 20. zprávy

  Třetí nejlepší přehradu z vlnité lepenky postavili studenti z Kladna