Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Vodárny Herní čas
 • SAMK
 • Divadlo Lampion
 • Kroužky Labyrintu

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 21. Květen 2019 07:10

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete tento týden například na Noc kostelů, hudební nebo gastro festival. Dále vás čekají veteráni pod zámkem, muzejní noc a pochod havířů.

Akce na týden od 20. do 31. května

Noc kostelů (24. května)

V pátek 24. května se otevřou brány stovek českých kostelů a své návštěvníky uvítají až do pozdních nočních hodin. Také Středočeský kraj se již desátým rokem účastní této celorepublikové akce. Letos zde bude zpřístupněno na dvě stovky kostelů a modliteben. Poznat významné církevní památky z jiné perspektivy je možné jak ve větších městech, tak v malých vesničkách. Bohatý program chystá například chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, nezapomenutelný zážitek si zajisté odnesou i návštěvníci znovuotevřeného evangelického kostela v obci Hořátev. Organizátoři lákají též na rozmanitý doprovodný program, jehož součástí jsou jak výstavy výtvarného umění, tak koncerty, divadelní představení a přednášky. Více se dočtete ZDE:

Mělnická muzejní noc (24. května)

Tématem akce, kterou připravilo Regionální muzeum Mělník, je příroda. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, odbornou přednášku, výstavu a koncert pěveckého sboru. Program je bohatý a nezapomíná ani na děti, pro ty jsou připraveny například interaktivní prohlídka výstavy a čtení pohádky. K odpočinku a posezení láká tamní kavárna, na muzejní noc výjimečně otevřená až do 23:00. Více se dočtete ZDE:

Hudební festival Krásná louka (24.–25. května)

Šestý ročník největší hudební události Mladoboleslavska se odehraje v pátek a v sobotu 24.–25. května na již tradičním místě v areálu Krásná louka. Na dvou pódiích v průběhu dvou festivalových dnů vystoupí takové hvězdy českého hudebního nebe, jako jsou Tomáš Klus, Ben Cristovao, Barbora Poláková nebo hardrocková kapela Škwor. Více se dočtete ZDE:

Gastrofestival v Kutné Hoře (25. května)

Spojení prohlídky historického centra města a jeho památek s gastronomickým zážitkem – neboli něco pro každého! Letošní ročník oslavy výtečného jídla v Kutné Hoře se zaměří jak na pokrmy z lokálních biopotravin, na místní vína a pivo, tak na cizokrajné speciality. Hody doprovodí příjemná hudba a připraven je také program pro děti. Více se dočtete ZDE:

Zahájení sezóny ve Vojenském technickém muzeu Lešany (25. května)

Vojenské technické muzeum Lešany se řadí mezi nejvýznamnější evropské instituce svého druhu. Vzniklo v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren a jeho expozici tvoří více než sedm set historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních i osobních vojenských vozidel a raketová technika. Zahájení jarní sezóny naplánované na sobotu 25. května nabídne mimo jiné ukázku historické techniky v muzejní aréně. Více se dočtete ZDE:

Pochod kutnohorských havířů (25. května)

Milovníci přírody a turistiky si zajisté užijí pochod organizovaný Klubem českých turistů, který se uskuteční v sobotu 25. května. Krásná krajina v okolí Kutné Hory je ideální kulisou a balzámem na stresem zkoušenou psychiku. Více se dočtete ZDE:

Veteráni pod zámkem (25. května)

Veteráni pod zámkem je výstava historických vozidel v nádherném prostředí dobřichovického podzámčí. Klub nadšenců tohoto neobvyklého sběratelského koníčku ji pořádá už druhým rokem. Letos se expozice zaměří na užitkové stroje, zejména na různé druhy traktorů Zetor a na nákladní automobily Tatra. Dále budou k vidění klasické i sportovní historické automobily značek Tatra, Praga, Wikov, Walter, Škoda, Aero, Zbrojovka Brno, Jawa, ČZ, Jaguar, Mercedes-Benz, Rolls-Royce, Lincoln a Chevrolet. Více se dočtete ZDE:

Autor: (red) 1. krimi

  Kladenští policisté vyhlásili pátrání po pohřešované mladistvé dívce

 2. foto

  FOTO: V sobotu se konal již šestý ročník Lidického okruhu

 3. krimi

  Nová kamera městského dohlížecího systému v Kladně pomohla dopadnout dva lupiče

 4. pozvánka

  Jedno z prvních představení nové sezóny odehraje kladenské divadlo v Lidicích

 5. foto

  Putovní pohár ředitele Městské policie Kladno získali žáci Základní školy Jiráskova

 6. info z radnice

  U kladenského zimáku vznikl první mobilní kamerový bod, město zařízení testuje

 7. foto

  FOTO: Kladenští Miners představili dětem baseball a lákali nové hráče

 8. pozvánka

  Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

 9. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Teodora, chcete ho?

 10. foto

  FOTO: Divadlo Lampion zahájilo novou sezónu Zavěšenou vstupenkou

 11. zprávy

  Je důležité rozšiřovat dětem vědomosti v dopravní výchově

 12. foto

  FOTO: V Kladně se uskutečnilo mistrovství České republiky ve Strongmanovi

 13. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Rexe, chcete ho?

 14. info z radnice

  Rozhodněte o třech milionech. Seznamte se s návrhy občanů Kladna a hlasujte

 15. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 16. zprávy

  Vodárny Kladno – Mělník, a. s. se sídlem v Kladně přijmou právníka

 17. krimi

  Děti na zahradě mateřské školy vyhrabaly z hlíny lidské ostatky

 18. sport

  Pohár města Kladna si odvezlo Karlovarsko, domácí tým skončil třetí

 19. foto

  Rytíři doma nestačili na Hradec Králové a zapsali druhou porážku

 20. sport

  Jednoznačná záležitost. Florbalisté Kladna smetli Havířov vysoko 12:4