Central soutěž Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • Se Zahradou pro Zahradu
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

FOTO: V Kladně se odehrála Sousedská sešlost, došlo i na diskuzi s politiky

Úterý, 21. května 2019 08:10

V neděli 19. května se v Bressoně na kruhové křižovatce rozezněl dětský smích a tóny známých písniček od skupiny Orchestar. Lidé si užívali vzájemného setkání a diskutovali s politiky na téma, co je v této lokalitě nejvíce trápí.

V Kladně se odehrála Sousedská sešlost, došlo i na diskuzi s politiky (Foto: Spolek Halda)

Místo určené přednostně autům místo chodců se v nedělní odpoledne změnilo na ideální prostor pro rodiny s dětmi, příjemné posezení na dece či pro sousedská setkání. V pozadí hrála skupina Orchestar, která svými tóny nenechala nikoho chladným.

Součástí programu byla diskuze o vylepšení kruhového objezdu, ale i o životě na Bressoně. Obyvatelé čtvrti tedy mohli do pocitové mapy zaznamenat své nápady a podněty k lepšímu životu v okolí kruhového objezdu i k nevyužitému potenciálu kulaťáku. Návštěvníci si v mozaikové dílně s Gábinou Beranovou mohli vyrobit popisné číslo na fasádu a pro děti byly připraveny hry a kreslení křídami na silnici.

„Jsme rádi, že byla tak hojná účast, díky vám se nám podařilo proměnit kulaťák na jedno odpoledne v koncertní stage, piknikoviště, příjemné posezení, prostor pro dětské hry i pouliční umění. Děti vypotřebovaly celá dvě balení kříd na silnici. Děkujeme také Nadaci Proměny Karla Komárka za finanční podporu akce a úředníkům města Kladna za vstřícné jednání při shánění všech povolení,“ uvedl spolek Halda.


Autor: Karolína Jindrová