Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

V neděli se na kladenském Sletišti koná dětský cyklistický závod

Sobota, 18. května 2019 10:00

V neděli 19. května se sejdou na Sletišti děti všeho věku do 12 let k druhému ročníku dětských cyklistických závodů FM Cyklocup.

V neděli se na kladenském Sletišti koná dětský cyklistický závod (Foto: Archiv Velo Akademie)

Nejmladší cyklisté pojedou malý okruh kolem lanového parku a ti ostatní okruh za inlajnovou dráhou. Všichni své tratě určitě hravě zvládnou. První kategorie startují ve 13:00, přihlásit se je možné na místě. Pro nejmenší jsou připraveny i drobné soutěže o ceny a pro všechny dovednostní dráha s asistencí odborných cyklistických trenérů.

„Loni jsme měli večer před startem třicet předem přihlášených a nakonec jsme zaregistrovali 162 děti,“ říká za pořadatele z kladenské Velo Akademie Martin Raufer a dodává: „Letos jsme jich měli deset dnů před startem přihlášených přes stovku. Kolik jich v neděli dorazí, vůbec nejsme schopni odhadnout. Věříme, že hodně. O ježdění na kole je mezi dětmi obrovský zájem. Nejsilnější jsou ty nejmladší kategorie, které budeme muset rozdělit po jednotlivých ročnících.“

Na místě je také možné doptat se na pravidelné tréninky cyklistického kroužku a cyklistického oddílu, které probíhají v pondělí a ve středu v Rozdělově, nebo na dva týdenní letní příměstské cyklotábory, případně se rovnou přihlásit.

Více informací o nedělních cyklozávodech dětí a činnosti Velo Akademie Kladno naleznete ZDE:  a ZDE:

Autor:(red)