Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kladenští psovodi vítají nové posily − štěňata Dericka a Janka

Sobota, 18. května 2019 09:00

Na policejní oddělení kynologie v Kladně přibyla dvě nová štěňata. Derick Abalio i Janek z Jeníku se narodili teprve letos v únoru, už za několik měsíců se ale stanou platnými posilami perfektního týmu.

Kladenští psovodi vítají nové posily − štěňata Dericka a Janka (Foto: PČR)

Společným otcem je oběma chlupáčům Morgan, osmiletý německý ovčák, který slouží u Policie České republiky od narození. Derick se narodil 5. února, Janek o 19 dní později. Oba už si převzali jejich noví páni − Radovan Mach a Jitka Jozová.

Výcvik čtyřnohých společníků začíná formou hry už od prvního dne služby. Základním vybavením jsou pro psovody hračky, míčky a pamlsky. Prvotním a nejdůležitějším úkolem je pro štěňata socializace. Musejí si zvykat na větší množství lidí, neznámé prostředí nebo tmavé prostory. Formou hry se pak štěňata začínají učit také pachovým pracím. V činnosti se neustále zdokonalují. Aby ne − psovodi s nimi tráví 24 hodin denně. 

„Kolem druhého roku věku policejní služební pes nastupuje se svým psovodem do výcvikového střediska, kde je pod vedením zkušených instruktorů systematicky připravován a následně vykoná zkoušku pro získání kategorie nezbytné pro výkon služby,“ uvedla pro Listy policejní mluvčí Michaela Nováková a popřála „kolegům“ mnoho úspěchů v policejní práci.

Autor: (jk)