Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Psí útulek Bouchalka představuje Britu, chcete ji?

Pátek, 17. května 2019 07:50

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky z psího útulku Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál, ve kterém každý den představí jednoho „hafana“. Můžete si ho třeba i adoptovat nebo jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je Brita.

Psí útulek Bouchalka představuje Britu, chcete ji? (Foto: Radek Havlíček)

Brita je tříletá fenka, nejspíše kříženka tervuerena (belgického ovčáka). Je to krásná a huňatá mazlivka. První okamžiky na procházce bývá plná energie a neklidná. Chce se hodně tulit, zároveň objevovat a dohnat vše, co jí v kotci tak chybí. Má ráda všechny lidi, sympatičtější jí bývají muži, se kterým i lépe spolupracuje.

Brita je v útulku už delší dobu, má tedy hrozně moc energie a nevyužitého potenciálu. Na jiné pejsky reaguje intenzivním a zlověstným štěkotem a asi by si při kontaktu nevěděla rady, je prakticky nesocializovaná. Navíc žije tam, kde je stovka psů a téměř neustálý štěkot jí prostě leze na nervy, což je těžké vyčítat. Nový majitel by tedy musel opatrně a s náhubkem zkoušet kontakt s jinými psy. K fenám či jiným zvířatům si myslím, že už to u ní nebude. Nicméně zkušený psovod možná je schopen takový kontakt ještě Britu naučit. Po delší procházce se uklidní a hezky se s ní spolupracuje, ale stačí pes někde v dálce, okamžitě na něj soustředí veškerou pozornost a je těžké ji upoutat zpět na sebe.

Dle zaměstnanců útulku je velmi hlučná, což je pravdou, ale snad kdyby vydala energii a byla pořádně zabavená, mohla by se míra jejího štěkotu snížit. A pozor – není štěkot jako štěkot. Pamatujete na mončičáky? Tak přesně takhle zní Brita. Potřebovala by zahradu, akční a hlavně trpělivé lidi. První měsíc s ní bude náročný, ale pokroky poté půjdou dobře, tím jsem si jistá. Jen těžko odhadnout, co vše se ještě zvládne naučit.

Brita je plná energie a potřebuje najít člověka, který jí dá pozornost, pohyb a zábavu. K dětem bych jí doporučila tak od 12 let, ne že by jim něco udělala, ale neumí brát ohledy na jiné a je to střela. Lépe jí bude asi i jako jedináčkovi s tím, že pozvolna probere socializaci se psy/samci pod zkušeným vedením. Celkově by nový majitel měl asi vyrazit na cvičák, protože Brita toho potřebuje hodně dohnat.

Nicméně když se unaví, zastaví a uklidní, je extrémně mazlivá a nehne se od člověka. Bude loajální parťačkou, ke svému pánovi se silně upne a za svou šanci bude velmi vděčná.

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst