Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kladenským Miners se obhajoba postupu do Supercupu podařila

Pátek, 17. května 2019 07:30

Na Stříbrný Supercup jeli kladenští Miners po roce plni očekávání. S jiným týmem a touhou po obhajobě postupu na Zlatý Supercup.

Kladenským Miners se obhajoba postupu do Supercupu podařila (Foto: Ivana Jedelská)

Sobotní počasí vypadalo z počátku výborně a stejně tak dobře Miners vstoupili do prvního zápasu s Eagles White. Ukázalo se, že je opravdu nutné zvítězit především na pálce. Všichni hráči pálili o sto šest a přes drobné zaváhání v poli, které znamenalo postupně dva body pro soupeře, dokázali Kladenští zvítězit poměrem 11:2.

Do druhého zápasu proti Piranhas Beroun vstoupily děti se stejným zápalem a stejně jako v předchozím soupeři povolily pouze dva body. Jejich skákavé odpaly po zemi nakonec znamenaly celkový výsledek 21:2 a další výhru.

„Po dvouhodinové pauze a dobrém obědě jsme šli do posledního zápasu dne s Kotlářkou Praha. Nejvíce se osvědčily dlouhé odpaly skrz střední pole, na které jsme udělali několik bodů, spolu s agresivním během po metách si děti doběhly pro výsledek 12:4. Po odehraných zápasech měly následovat soutěže Masters, které ale musely být spolu s posledními zápasy ve skupině odloženy, protože nad celý areál se přihnala obrovská bouřka. Za první den jsme měli v první pětici top hráčů turnaje hned dva zástupce, Kubu Marečka a Matěje Štilipa,“ shodli se trenéři Miners.

Druhý den turnaje začal stejně, jako ten první skončil, deštěm. Nicméně Masters se rozběhly dle plánu a pro celý tým vše skončilo velmi dobře. Bára Jedelská získala třetí místo za hod, Matěj Štilip stejné umístění za běh a celý tým byl druhý v disciplíně týmové souhry. Zásluhou těchto výborných výkonů podpořených i dobrým umístěním ostatních získali Miners v Masters 1. místo a mohli jít do zápasů.

„Náš poslední zápas ve skupině proti Joudrs jsme jako hosté začali na pálce, a to rovnou plným počtem bodů. V dohrávce směny jsme třemi rychlými auty nedovolili soupeři dostat se na metu a v další směně jsme přidali další čtyři body. Zápas pokračoval až do poslední šesté směny a skončil 15:3 v náš prospěch. V základní skupině jsme skončili první a čekalo nás finále proti Eagles Green,“ zhodnotili pokračování turnaje trenéři.

Finálový zápas začali Miners dobře, v první dvou směnách dali dva body a vedli 2:0. V té třetí je však soupeř dostal pod tlak ziskem čtyř bodů, zejména vinou chyb obrany a skóre narostlo na konečných 11:2 pro Eagles Green. I přes prohru to bylo krásné finále, ve kterém bouřily tribuny tak, že někdy nebylo slyšet kouče udělující pokyny oběma týmům.

Po skončení finále následovalo slavnostní vyhlášení výsledků, kde dalším neméně cenným úspěchem byla cena pro Jana Svobodu, který byl vyhlášen nejlepším hráčem v poli celého turnaje.

„V baseballové části turnaje jsme sice skončili druzí, ale po připočtení soutěží Masters bylo celkové vítězství a postup na Zlatý Supercup naše. Pokračování se koná v areálu Tempa od 31. května do 2. června, kde se pokusíme udržet či zlepšit loňský výsledek. S tímto týmem to jistě půjde,“ uvedli trenéři.

Kladenským Miners se obhajoba postupu do Supercupu podařila (Foto: Ivana Jedelská)

Autor: Martin Kučera


</