Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Psí útulek Bouchalka představuje Baxe, chcete ho?

Středa, 15. Květen 2019 07:40

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky z  psího útulku Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál. V něm každý den představí jednoho „hafana“, kterého si můžete adoptovat nebo ho jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Bax.

Pejsek Bax (Foto: Radek Havlíček)

Baxík by měl být křížencem australského ovčáka, ale je vidět, že geny má zajímavé, bohaté a originální. Je to krásně stavěný hafan s frajersky točeným ocáskem a hlubokým pohledem. Má krásnou mimiku a tak nějak se stále usmívá, byť jeho osud zrovna nebyl růžový.

Měl život náročný v tom, že v osmi měsících, v červenci 2016 skončil v útulku. Ano, už tak dávno! Brzy to tedy budu tři roky, co je Baxík ve svém, doufejme jen dočasném domově na Bouchalce.

Nicméně je dost překvapující, jak šikovný Baxík je, vzhledem k prostředí, kde dospěl. Je to samozřejmě malý rošťák, má hodně energie, ale umí být velmi poslušný a vnímavý. Potřebuje majitele, který ho zaměstná, bude ho brát na výlety, ukáže mu, co jsou psí hlavolamy. Asi by byl přeborník i na agility, ale to by bylo třeba dohnat nějaké ty povely, nicméně základ má Baxík dost dobrý.

Hodí se k aktivním lidem na zahradu či do bytu. Ale je třeba počítat s tím, že žije dlouho v útulku a hygienu si bude muset osvojit.

Na pejsky a jiná zvířata nereaguje příliš dobře, je neklidný a neví si rady. Je tedy vhodný jako jedináček, ale určitě by stálo za to ho v rodině zkusit opatrně socializovat s fenami a třeba by se ještě Bax správnou psí řeč naučil.

K dětem příliš vhodný není, leda opravdu velkým. Umí být i ochráncem svého psovoda a hlídá si ho. K cizím lidem je z počátku trochu opatrnější, ale když se na něj nespěchá, přijde si i pro pohlazení. S časem získává víc a víc důvěry a lépe spolupracuje. 

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst