Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Památník Lidice zve na výstavu kaktusů a sukulentů

Středa, 15. května 2019 07:20

Památník Lidice a Klub kaktusářů Kladno zvou na jedinečnou výstavu kaktusů a sukulentů. Její 11. ročník proběhne od 16. do 19. května ve výstavní síni Pod Tribunou v Lidicích.

Památník Lidice zve na výstavu kaktusů a sukulentů (Foto: Památník Lidice)

Výstava představí kaktusy a další sukulentní rostliny členů Společnosti českých a slovenských pěstitelů kaktusů a sukulentů Kladno.

Tradice pěstování kaktusů v Čechách sahá až do doby slavného „lovce kaktusů“ A. V. Friče či rovněž známého očního lékaře Thomayera a malíře J. Seidla, který založil v roce 1922 Spolek kaktusářů v tehdejším Československu.

Největší rozmach a vývoj kaktusářských organizací byl u nás zaznamenán od sedmdesátých let 20. století. Postupně se cesta kaktusářství otevřela tak, aby se mohlo rozvíjet svobodně a podle své vůle. Na podzim roku 1990 byla v Olomouci vytvořena celostátní organizace s názvem Společnost českých a slovenských pěstitelů kaktusů a sukulentů. K členství se v krátké době přihlásilo více než 80 organizací z celé republiky.

Byla mezi nimi také organizace z Kladna, jejíž členové na 11. ročníku výstavy v Lidicích tradičně předvedou své špičkové sukulentní rostliny z mnoha sbírek a umožní odborné i široké laické veřejnosti zajímavý pohled na tuto ušlechtilou zábavu.

Autor: Roman Škoda