Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Vězeňská služba vyhlásila veřejnou sbírku na podporu rodiny Filipa Suchého

Středa, 15. května 2019 07:30

Filip Suchý, příslušník Vězeňské služby České republiky a fotbalista kladenského SK, tragicky zahynul ve výkonu služby při dopravní nehodě na Pražském okruhu. Jeho zaměstnavatel ve spolupráci s Nezávislým odborovým svazem Policie České republiky se na podporu pozůstalých rozhodl uspořádat veřejnou sbírku.

Vězeňská služba vyhlásila veřejnou sbírku na podporu rodiny Filipa Suchého (Ilustrační foto: KL)

Dámy a pánové, vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení přátelé,

Nezávislý odborový svaz Policie České republiky a Generální ředitelství Vězeňské služby České republiky Vás tímto informuje o vyhlášení veřejné sbírky, kterou chtějí obě strany podpořit pozůstalé po příslušníkovi VS ČR nstrm. Filipovi Suchém – maminku Helenu a bratra Davida, který studuje druhým rokem na Vyšší odborné škole PALESTRA. Náš kolega Filip Suchý zemřel 2. května 2019 během výkonu služby při tragické dopravní nehodě eskortního autobusu při cestě ze soudního jednání z OS Příbram.

Filip byl ve služebním poměru u VS ČR od 1. 7. 2017, kdy dal přednost povolání příslušníka bezpečnostního sboru před profesionální kariérou fotbalisty.

Byl to spolehlivý, přátelský a obětavý kolega, který svým přístupem k plnění služebních povinností i přístupem k životu byl, i přes své mládí, příkladem pro mnohé z nás. Na počátku tohoto roku svým zákrokem u soudního jednání zmařil pokus o napadení ze strany vězněné osoby v soudní síni. Úspěšně reprezentoval Vězeňskou službu ČR ve fotbalovém týmu, kdy významnou měrou přispěl k evropským úspěchům naší reprezentace.

Ačkoliv tuto těžkou ztrátu nelze ničím nahradit, chceme společně alespoň touto formou pomoci pozůstalé rodině a vyjádřit jí tak plnou podporu ve složité životní situaci. Maminka po smrti otce v roce 2012 vychovávala oba své syny sama.

Nikomu nepřejeme, aby se v jeho okolí nebo jemu samotnému stalo něco obdobného. Věřte, že je to ta nejhorší věc, která Vás může potkat, a proto bychom Vás chtěli všechny požádat o podporu. Ukažme, že příslušníci bezpečnostních sborů dokážou stát za svým kolegou v každé situaci. I malá částka, kterou se rozhodne přispět v rámci vyhlášené sbírky, pozůstalé rodině výrazně pomůže v tomto těžkém období.

Veřejnou sbírku vyhlašuje Nezávislý odborový svaz Policie České republiky s podporou Generálního ředitelství Vězeňské služby České republiky v souladu s ustanovením § 4 odst. 1 zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Jestliže i Vy chcete projevit podporu a solidaritu, můžete do sbírky přispět převodem nebo vkladem finanční částky na transparentní sbírkový účet Nezávislého odborového svazu PČR, vedený u Sberbank CZ a.s. Dbejte, prosím, na uvedení správného variabilního symbolu, a mějte na paměti termín ukončení sbírky.

Sbírka je zahájena dnem 9. května 2019, ukončena bude dne 30. června 2019.

číslo účtu: 4200555535

kód banky: 6800

variabilní symbol: 28799

Již nyní Vám všem děkujeme za projevenou solidaritu a podporu.

JUDr. Milan Štěpánek, předseda NOS PČR

genmjr. PhDr. Petr Dohnal, generální ředitel VS ČR

Autor: (jk)