Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Muž se procházel po Kročehlavech s třemi promile pod kůží a pistolí v ruce

Úterý, 14. května 2019 07:50

V minulém týdnu vyjížděli policisté do kročehlavského sídliště, ve kterém místní spatřili očividně opilého muže v maskáčích, který se s krátkou střelnou zbraní v ruce potloukal ulicemi.

Muž se procházel po Kročehlavech s třemi promile pod kůží a pistolí v ruce (Ilustrační foto: KL)

Muže nesoucího pistoli oznamovatelé spatřili v parku poblíž ulic Estonská a Litevská, kde zbraň údajně nabíjel. Policistům poskytli popis, podle kterého hlídka devětačtyřicetiletého muže v maskáčovém oděvu vypátrala v restauračním zařízení v Hřebečské ulici. Vzhledem k tomu, že byl ozbrojen, použili policisté donucovacího prostředku ve formě namířené zbraně. Muže zajistili a vyzvali ho k provedení dechové zkoušky, kterou naměřili 2,83 promile alkoholu. V zadržené střelné zbrani s bubínkovým zásobníkem se skutečně nacházely náboje.  

„Z místa zajištění byl podezřelý muž převezen na policejní služebnu k provedení prvotních úkonů. Policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy nyní tento případ prošetřují jako podezření z přestupku proti zákonu o střelných zbraních a střelivu,“ uvedla pro Listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)