Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Víkendový trojboj kladenských strážníků: hádky, rvačky i překvapení

Úterý, 14. května 2019 07:30

Během uplynulého víkendu kladenští strážníci řešili dvě fyzická napadení a jeden případ s nečekaným koncem. Zatímco některé případy se daly řešit domluvou, jiné si převzala policie.

Ilustrační foto: KL

Rozbíjel nábytek a vyhrožoval ženě, že ji zastřelí

V pátek odpoledne vyjížděli strážníci do jednoho z kladenských bytů, ve kterém řádil jako smyslů zbavený třicetiletý muž. Demoloval nábytek a před čtyřmi malými dětmi vyhrožoval ženě, že ji zabije. Hlídka ho zastavila hned před bytem. Na dotaz, proč má poraněnou ruku, bez výmluv přiznal, co v bytě vyváděl. Případ si k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté. Nabídnuté lékařské ošetření napadená žena odmítla.

Já mám právo sedět!

Sousedský konflikt se téhož dne odehrál na druhé straně města. Žena oznámila strážníkům, že byla sousedkou fyzicky napadena jenom proto, že se s kamarádkou usadila na lavičku u protějšího domu. Jedné z nájemnic se to nelíbilo a chtěla ženy z místa vykázat. Po slovní přestřelce došlo i na facky. Planoucí emoce uhasil až příjezd strážníků. Celý zbytečný konflikt skončil vzájemnou omluvou. Ošetření lékařem všechny zúčastněné ženy odmítly.

Po pracovníkovi ochranky pátrala policie

Nečekaný závěr měl příběh, který se odehrál v sobotu odpoledne v jednom z kladenských obchodních domů. Pracovník tamní ochranky kontaktoval městskou policii, neboť se na prodejně zraněná žena bez domova odmítala nechat ošetřit posádkou zdravotní záchranné služby. Po příjezdu hlídky k ošetření svolila a lékař rozhodl, že není důvod k hospitalizaci. Strážníci pak vyzvali oznamovatele případu ke ztotožnění, načež zjistili, že je hledán Policií České republiky. Přivolaní policisté si ho zakrátko převzali k dalšímu opatření.

Autor: (jk)