Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 14. května 2019 07:00

Kladenské listy přinášejí tradiční týdenní přehled kulturních akcí po celých středních Čechách. Vydat se můžete například na pochod Praha – Prčice, Sváteční večer na Konopišti nebo na utkání v řecko-římském zápase i volném stylu.

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech (Foto: KL)

Akce na týden 13.–19. května

Pochod Praha – Prčice (18. května)

Praha – Prčice je nejznámější organizovaný turistický a dálkový pochod v České republice, jehož historie sahá do roku 1966. Letošní 54. ročník se koná v sobotu 18. května. Start 70kilometrového pochodu je na pražské stanici metra Háje. Více se dočtete ZDE:

Kutnohorská muzejní noc 2019 (17. května)

Tento festival otevírá prostory muzeí a galerií v netradičním čase, vše je doplněno bohatým kulturním programem. V Kutné Hoře se do akce zapojí například tato místa: České muzeum stříbra – Hrádek a Kamenný dům, Spolkový dům a kostel sv. Jana Nepomuckého, Dačického dům, GASK (Jezuitská kolej), Vlašský dvůr, Muzeum čokolády & čokoládovna Kutná Hora a další. Více se dočtete ZDE:

Sváteční večer na Konopišti – věnovaný vévodkyni Žofii z Hohenbergu (15. května)

Na svátek Žofie ve středu 15. května pořádá zámek Konopiště sváteční večer věnovaný vévodkyni Žofii z Hohenbergu, roz. hraběnce Chotkové. Návštěvníci si mohou vybrat mezi dvěma prohlídkovými trasami – buď III. okruh s kastelánem Petrem Weissem ze zámku Zákupy, kde se konala svatba arcivévody Františka Ferdinanda s Žofií Chotkovou, nebo západní křídlo, apartmá Žofie. Obě prohlídky začínají současně a po nich následuje ve svatebním salonku koncert – Milostné a mariánské písně středověké a renesanční Evropy. Více se dočtete ZDE:

Vinný košt v Kolíně (18. května)

Karlovo náměstí v Kolíně se promění na místo, kde se uskuteční degustační festival více než 15 vinařství z Čech a Moravy. Na návštěvníky čeká gastronomie snoubící se s vínem a hudební program po dobu konání akce. Pro děti budou připraveny dílničky. Oficiálním partnerem koštu je Southern Rock & Blues Kolín. Přinese s sebou našlápnutý hudební program na pódiu. Více se dočtete ZDE:

Mezinárodní turnaj Lidice – Sokolský pohár 2019 v zápase (17.-18. května)

TJ Sokol Hnidousy – Motyčín pořádá mezinárodní turnaj mládeže v zápase řecko-římském a ve volném stylu. Uskuteční se ve dnech 17.-19. května v Kladně.

Autor: (red)