Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Fakulta biomedicínského inženýrství v Kladně pořádá soutěž Studentský železný hasič

Úterý, 14. května 2019 07:20

Fakulta biomedicínského inženýrství v Kladně pořádá za podpory HZS Středočeského kraje memoriál Jana Lewinského nazvaný Studentský železný hasič. Uctí tím nejen památku svého kolegy, který zahynul, ale zároveň tak přispěje k motivaci a odbornému růstu studentů oboru plánování a řízení krizových situací.

Fakulta biomedicínského inženýrství v Kladně pořádá soutěž Studentský železný hasič (Ilustrační foto: KL)

Ve středu 15. května se v Kladně uskuteční pátý ročník memoriálu Jana Lewinského s názvem Studentský železný hasič, který pořádají studenti z Fakulty biomedicínského inženýrství společně s HZS Středočeského kraje. Všichni účastníci tímto závodem uctí památku svého kolegy, který zahynul.

Diváci již od ranních hodin uvidí velice náročné klání. Na start se vždy připraví dvojice závodníků, která bude muset překonat hned několik překážek, a to v kompletní hasičské výstroji. Pro všechny příchozí bude již tradičně připravena výstava všemožné hasičské techniky a vybavení s odborným výkladem.

Závody Studentský železný hasič jsou obdobou závodu Iron Fireman, který se běhá v Praze a je celkově nejtěžší hasičskou soutěží. Vychází z anglické verze TFA – Toughest Firefighter Alive (česky Nejtvrdší hasič přežívá). Závod se ve světě začal běhat po 11. září 2001, kdy v New Yorku zahynulo mnoho hasičů a má poukazovat na náročnost tohoto povolání. Česká republika je v tomto sportu světovou špičkou.

Soutěž Studentský železný hasič se koná v areálu bývalých kasáren naproti Sletišti a začíná ráno v půl deváté.

Autor: (red)