Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Ze života kladenské střední školy SOŠ a SOU na náměstí Edvarda Beneše

Pondělí, 13. května 2019 07:40

Školní rok je pro žáky, rodiče i učitele náročný průběžně, ale květnové a červnové období je zajisté nejobtížnější. V SOŠ a SOU Kladno na náměstí Edvarda Beneše tuto situaci velmi dobře znají.

Foto: Eva Panenková

Maturanti za sebou mají písemnou a praktickou část maturitní zkoušky. Skončili výuku podle rozvrhu, obdrželi i vysvědčení za 4. ročník. Tento okamžik pro ně byl signálem k rozloučení se školní docházkou. Při tradičním posledním zvonění byly ve škole viděny veselé skupiny roztodivných lidiček a zvířátek, které recitovaly skvosty z vlastní tvorby a loudily finanční dary. Zazvonil zvonec a legrace je konec. Nastal čas intenzivní přípravy k závěrečné části maturitní zkoušky. V prvních květnových dnech prověřily znalosti žáků didaktické testy z českého jazyka, matematiky, angličtiny i dalších cizích jazyků.

Od 15. května je na programu ústní část maturitních zkoušek a je jisté, že kdo úspěšně zvládne i tento poslední křest ohněm, nejenom potěší své učitele a rodiče, ale může se těšit na slavnostní předání maturitního vysvědčení na kladenské radnici.

Žáci mají svůj náročný závěrečný finiš jasně daný. Na opačné straně stojí pedagogové. Jak v této škole zvládají maturitní a závěrečné učňovské zkoušky oni? Odkud čerpají svoji pozitivní energii? Na tyto otázky odpovídá ředitel školy Petr Paták: „V naší škole se osvědčil model budování přátelských vztahů v pracovním kolektivu při rozličných aktivitách. K tradičním několikadenním teambuildingům se nyní přidal exkluzivní výlet zážitkovým vlakem, který byl pro zaměstnance školy vypraven na Křivoklát. Cesta úžasnou krajinou, prohlídka tajemného hradu, společné zážitky, příjemná, pohodová a veselá komunikace účastníků, to je ten správný recept pro získání sil.“

Je tedy zřejmé, že kladenská SOŠ a SOU je na závěr školního roku připravena více než dobře.


Autor: Dana Kolářová