Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Psí útulek Bouchalka představuje Žoldu, chcete ho?

Pondělí, 13. května 2019 08:00

Kladenské listy ve spolupráci s dobrovolníky z psího útulku Bouchalka připravily pro své čtenáře seriál. V něm každý den představí jednoho „hafana“, kterého si můžete adoptovat nebo ho jen vyvenčit. Dnešním hrdinou je pejsek Žolda.

Žolda (Foto: Radek Havlíček)

Žolda je šestiletý krasavec, takový klasický vesnický kříženeček, ale podoba je tam rozhodně s welsh corgim. Žolda je veselý a poslušný, je to ale velmi dominantní hlídač. Lidskou společnost si pečlivě vybírá, ale když mu sednete, je to miloučký mazel. Ke svému pánovi je loajální, cizí lidi neřeší, pokud ho nechtějí hned v prvních minutách mazlit.

Je vhodný spíše na zahradu k domečku, ale v bytě by to nejspíše také zvládl, jen by to trvalo déle. Dokonalý kámoš by byl pro staršího, ale aktivního člověka, se kterým by chodili na procházky a Žolda by pečlivě hlídal, aby se na zahradu i do bytu nedostal nezvaný host.

Ovládá základní poslušnost, je to vesnický pohodář, rád věci neřeší a užívá si klídek. Je zcela nevhodný k dětem, ostatní zvířata a pejsky si vybírá dle citu. Podobné je to i u lidí, kteří mu prostě musí padnout do oka.

Tak co myslíte? Jste v jádru dobrý člověk, který projde Žoldovým testem osobnosti? Pokud ano, tak volejte a přijďte se seznámit na procházku!

Odkaz na celé album pejska najdete ZDE:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKANa Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon: 739 433 776 (10:00 – 16:00) E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz

Autor: Zdenka Fürst