Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
  • SAMK
  • Předplatné do divadla
  • Labyrint

Zloděj v Kladně ukradl kabelku přímo z auta, ve kterém seděla majitelka

Pondělí, 13. května 2019 08:10

Okradená žena se nestačila divit. Seděla ve vozidle na parkovišti v ulici Cyrila Boudy, když k vozidlu najednou přistoupil zloděj, otevřel dveře a ze sedadla spolujezdce sebral kabelku, se kterou se dal na útěk.

Zloděj v Kladně ukradl kabelku přímo z auta, ve kterém seděla majitelka (Ilustrační foto: KL)

Že se nevyplácí nechávat cennosti na sedadlech opuštěných vozidel, se rozumí samo sebou. Málokoho by ale napadlo, že drzost zloděje dosáhne takové hranice, jako tomu bylo v příběhu, který se v Kladně odehrál ve čtvrtek 9. května. Chmatáka od krádeže kabelky neodradila ani skutečnost, že na dosah ruky ve vozidle seděla majitelka. S lupem se dal na útěk směrem do Mostecké ulice, kde nasedl na jízdní kolo a ujel. Při úprku ale z brašny vytrousil mobilní telefon a peněženku, čímž ve výsledku ženě způsobil škodu za přibližně dva a půl tisíce − odcizením kabelky, ve které zůstaly osobní doklady, drobné písemnosti a finanční hotovost.

Policisté případ prošetřují jako podezření z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů. Po pachateli pátrají a vyzývají občany ke spolupráci.

„Případní svědci, kteří mohli spatřit podezřelého pachatele na útěku s kabelkou od osobního vozidla v ulici C. Boudy nebo při jízdě na kole z Mostecké ulice ve čtvrtek 9. května 2019 kolem 12.15 – 12.20 hodin, nechť poskytnou informace na nejbližší policejní služebnu nebo na bezplatnou linku 158 a svým svědectvím dopomohou k dopadení pachatele,“ obrací se na veřejnost policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)