Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Labyrint hledá pedagoga

Zastupitelstvo Kladna projednalo situaci s rozdělovskou ubytovnou, zvažuje se trestní oznámení

Pátek, 26. Duben 2019 07:30

Lidé z vyhořelé ubytovny v Rozdělově od středy už nejsou ve stavebně oddělené sportovní hale v areálu ZŠ Moskevská. Všichni se přesunuli do bývalého plicního oddělení kladenské nemocnice a někteří z nich se nyní stěhují do azylového domu v Dubí. Prostory zajistilo město Kladno ve spolupráci se Středočeským krajem a Oblastní nemocnicí Kladno.

Zastupitelstvo Kladna projednalo situaci s rozdělovskou ubytovnou, zvažuje se trestní oznámení (Foto: KL)

„Hala v areálu základní školy v Moskevské se po dohodě s vedením školy uklízí. Město se zabývá i trestním oznámením na majitele ubytovny, musela být uzavřena především kvůli porušení požárních předpisů a konstrukčním nedostatkům. Existuje tak podezření na obecné ohrožení, stavba byla životu nebezpečná,“ říká primátor Statutárního města Kladna Dan Jiránek a dodává: „V nemovitosti stavební úřad spolu s hasiči a hygienou provede další kontrolní prohlídku. V budoucnu chceme zkontrolovat i ostatní ubytovny.“ 

V Kladně je v současné době na čtyřicet zcela plných ubytoven. Z toho 25, kam se vyplácejí sociální dávky. A to díky špatně připravenému opatření obecné povahy k bezdoplatkové zóně, které od dubna zrušil Krajský úřad Středočeského kraje.

„Zhruba tři desítky lidí z rozdělovské ubytovny poškozené požárem se ve středu ze sportovní haly přesunuly do bývalého plicního oddělení poblíž kruhového objezdu Františka Kloze. Jde o jednotlivce, seniory i rodiny, mohou zde využít čtyř místností včetně sociálního zařízení, a to do konce tohoto týdne. Během té doby budeme nadále nápomocni při hledání dalšího ubytování,“ říká statutární náměstek kladenského primátora Tomáš Kutil a dodává: „S lidmi město průběžně komunikuje, postupuje podle platné legislativy a v intencích krizového plánu. Vše je třeba řešit rychle, nikomu nepřejeme, aby se dostal do podobné situace.”

Ubytovnu v Rozdělově předminulou neděli poškodil požár a musela být z bezpečnostních důvodů uzavřena. Stalo se tak ve čtvrtek před Velikonocemi. Řešení bylo i kvůli svátkům složitější, nicméně se ho podařilo pro tuto chvíli najít. A to díky nasazení celé řady lidí z magistrátu i spolupráci nejen se Středočeským krajem.

Autor: Štěpánka Filipová