Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SAMK
  • Teplárna Kladno

Poradíme vám, kam tento víkend na Kladensku za zábavou, kulturou a vzděláním

Pátek, 26. dubna 2019 07:10

Redaktoři Kladenských listů pro své čtenáře vytipovali několik zajímavých akcí, které se uskuteční v Kladně a jeho okolí o víkendu 27. a 28. dubna.

Foto: KL

Sobota 27. dubna od 9:00Středočeský železniční den na zámku Nelahozeves

Zámek Nelahozeves se zapojí do akce s názvem Středočeský železniční den, která se koná v okolí Kralup nad Vltavou. Udělejte si výlet na zámek, přijeďte parní lokomotivou, historickým motoráčkem „Hurvínkem“, motorovou jednotkou „RegioShark“ nebo historickými autobusy.

Těšit se můžete na jarmark, posezení s občerstvením a prohlídky zámecké expozice každých 15 minut.

Sobota 27. dubna od 9:00Motoráčkem do Ameriky – Lomy Mořina

Amerika je název pro soustavu jámových vápencových lomů v Českém krasu. Mezi nejznámější patří Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko. Projdete ji podzemními štolami, podíváte se na místa, která nejsou běžným zrakům přístupná. Komentář vás upoutá a místa, která jsou součásti Mořiny též. Odjíždí se z hlavního kladenského nádraží.

Sobota 27. dubna od 12:00 – Bitva Libušín 2019 – 28. ročník historického festivalu

V údolí pod bývalým hradištěm kněžny Libuše se pořádá už 28. ročník největšího středověkého festivalu u nás. Setkání 2 000 šermířů od nás i ze zahraničí zakončené mohutnou bitvou nabízí vynikající způsob strávení sobotního odpoledne pro zájemce o historii a rodiny s dětmi

Sobota 27. a neděle 28. dubna od 10:00 – Mistrovství ČR v Truck trialu 2019 – Černuc u Slaného

Je to sport o jezdeckém umění, jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech se projíždí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený. Nejde pouze o zdolávání prudkých svahů, ale i o samotnou orientaci v takovém terénu. Je třeba projet stanovenou sekci a umístěné branky i za cenu, že nevíte, zda zákony zemské přitažlivosti skutečně platí, nebo je posunete ještě o něco dál. Pokud to nevyjde, poperete se s gravitací příště znovu. Otázku, zda se v sekci, kde je plno bahna i vody „utopíte“, či ji úspěšně projedete, si většinou závodníci pokládají až po samotném klání. Pro toho, kdo projede, je to otázka zcela jasná, pro toho, kdo uvízne, jde o výzvu, jak takové náročné úseky pokořit příště. Protože hranice, o které si člověk myslí, že je nepřekonatelná, se ve skutečnosti nachází mnohem, mnohem dál. Nic pro slabé nátury, jde o sport pro opravdu silné jedince a pořádnou techniku. 

Neděle 28. dubna od 9:00 – Industriální cesta po Kladensku retrobusem

Vraťte se do historie a vyzkoušejte si jízdu retrobusem! Bude to zážitek nejen pro vás, ale i vaše děti. Odjíždí se z autobusové zastávky „U radnice“. Cena jízdy je 200 korun.

Neděle 28. dubna od 14:00 – Den Země s Čabárnou v zámecké zahradě!

Trápí vás, co se děje s naší planetou? Chtěli byste to změnit a nevíte jak? Naučné středisko ekologické výchovy „Čabárna“ pro vás připravilo pár tipů a odpovědí na některé problémy. 

Neděle 28. dubna od 16:00 – Keltské odpoledne pro děti – hudební workshop, keltské rituály v kině Sokol

Poslední dubnovou noc staří Keltové slavili svůj nejvýznamnější svátek Beltain. Byla to noc magická, spojená s radostí z probouzející se přírody, se zapalováním očistných ohňů a kouzelnými rituály. Noc splněných tužeb a přání. Pro děti je připraven hudební workshop s nástroji pod vedením Daniela Vojtíška i výtvarný workshop, kde si vyrobí artefakt pro rituál u ohně na závěr programu. 

Neděle 28. dubna od 10:00 – Africké trhy v Kladně v Domě kultury na Sítné

Do Kladna opět míří ty nejvybranější lahůdky přímo z Ugandy. Vezměte rodinu nebo přátele a přijďte si užít netradičně strávený víkend. Vyzkoušíte to, co jinde nenajdete a ještě podpoříte malé africké farmáře.

Autor: (red)