Central Kladno Okoř se šťávou 2019 Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Smažík Kladno
  • SAMK
  • Divadlo Lampion
  • Království hraček Bambule

V květnu se budou nízko nad Kladnem prohánět velká proudová letadla

Čtvrtek, 18. Duben 2019 07:50

Od 10. až do 23. května proběhne na letišti Václava Havla v Praze pravidelná údržba hlavní vzletové a přistávací dráhy. Z toho důvodu je nutné provoz převést na vedlejší dráhu RWY 12/30, odkud budou velká dopravní letadla startovat směrem ke Kladnu. Nad městem se tedy oproti normálu rapidně zvýší hluk burácejících proudových strojů.

V květnu se budou nízko nad Kladnem prohánět velká proudová letadla (Foto: KL)

Údržba hlavní vzletové i přistávací dráhy je rozdělena na dvě etapy. V první, která proběhne v období od 10. do 15. května, se letecký provoz přesune na zkrácenou vedlejší dráhu pouze ve směru ke Kladnu, a to z důvodu broušení na křížení drah. V druhé etapě, která je naplánovaná na období od 18. do 23. května, se bude brousit a opravovat zbytek hlavní dráhy a provoz na vedlejší dráze se tedy čeká v obou směrech.

„V nočních hodinách, tedy od 18 do 8 hodin bude provoz převeden zpět na hlavní dráhu. Z důvodu efektivního využití období uzávěry hlavní dráhy, které negativně ovlivňuje hustě osídlené oblasti Prahy a Kladenska, budou v tomto období na dráze a v její blízkosti provedeny další nezbytné práce. V případě nepříznivého počasí může být oprava přerušena a termín posunut,“ uvádí Roman Pacvoň, mluvčí Letiště Václava Havla Praha-Ruzyně.

Autor: (red)